تازه‌ترین سخنان امیر قطر تکذیب شد

تازه‌ترین سخنان امیر قطر تکذیب شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

قطر روز چهارشنبه ضمن تکذیب سخنان منتشر شده منسوب به امیر این شیخ نشین اعلام کرد که خبرگزاری رسمی آن هک شده است. خبرگزاری قطر با انتشار توئیتی از رسانه‌ها درخواست کرد تا از بازانتشار سخنان پیش‌تر منتشر شده خودداری کنند.

از شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی، امیر قطر نقل شده بود که «ایران قدرتی اسلامی و منطقه‌ای است که نمی‌توان نادیده‌اش گرفت و عاقلانه نیست که در برابرش ایستاد».

هچنین در سخنان از سازمان سیاسی – نظامی حماس نیز به عنوان «نماینده مشروع مردم فلسطین» یاد شده و آمده بود که قطر روابطی مستحکم با ایران و ایالات متحده آمریکا دارد.

قطر می‌گوید که این حادثه را در دست بررسی قرار داده و هر آنچه به نقل از امیر این کشور در رابطه با روابط دیپلماتیک با ایالات متحده و ایران نقل شده بی‌اعتبار و جعلی است.

در همین رابطه امارات متحده عربی وب سایت الجزیزه را فیلتر کرده است. تلویزیون العربیه نیز گزارش داد که کاربران اینترنت در عربستان سعودی هنگام بازدید از وب سایت الجزیره با پیام هشدار وزارت فرهنگ و اطلاعات رو به رو می‌شوند.

وب سایت العربیه فارسی زبان نیز در توضیح فیلتر شدن «شبکه تلویزیونی الجزیره و روزنامه‌های قطری» نوشت: «این اقدام در پی آن صورت گرفت که خبرگزاری رسمی قطر به نقل از امیر قطر روز سه‌شنبه گزارش داد که این کشور از گروه‌های افراطی حمایت می‌کند و این رسانه به تحریک حوادث بحرین پرداخت.»

الجزیره که دفتر اصلی‌اش در دوحه واقع شده اعلام کرده که گزارش‌هایی را مبنی بر هک شدن در برخی از مناطق دریافت کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزارت کشاورزی پاراگوئه با یک کشور خیالی تفاهم‌نامه امضا کرد

خبرنگار جوان بلژیکی برای گزارش‌هایش از افغانستان برنده جایزه «آلبر لوندر» شد

نگرانی‌ها در مجارستان از طرح جدید دولت؛ فشار بر سازمان‌های غیردولتی و رسانه‌های مستقل بیشتر می‌شود؟