دخالت روسیه در انتخابات آمریکا؛ ترامپ وکیل خصوصی استخدام کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دخالت روسیه در انتخابات آمریکا؛ ترامپ وکیل خصوصی استخدام کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای تحقیقات مرتبط با پرونده روسیه وکیل خصوصی گرفت.

آقای ترامپ مارک کازوویتز را بعنوان وکیل خود انتخاب کرده است که در تحقیقات مرتبط با دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و هر گونه ارتباط روس ها با مبارزات انتخاباتی آقای ترامپ از او دفاع کند.


مارک کازوویتز وکیلی شناخته شده است که برای بیش از یک دهه بعنوان متخصص پرونده هایی کار کرده است که می بایست اقدامی قانونی بر ضد فرد یا سازمانی صورت گیرد. همین وکیل در جریان مبارزات انتخاباتی آقای ترامپ روزنامه نیویورک تایمز را تهدید به شکایت کرده بود.


دونالد ترامپ هر گونه تبانی میان کارزار انتخاباتی اش با روسیه را تکذیب کرده است. با این حال سازمان های اطلاعاتی آمریکا معتقدند که روسیه تلاش کرده انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا به نفع دونالد ترامپ تمام شود.

از سوی دیگر یک نماینده دموکرات کنگره آمریکا مدارک جدیدی درباره مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی دونالد ترامپ که تنها سه هفته بعد از ورود به کاخ سفید مجبور به استعفا شد، منتشر کرده است. این نماینده گفته است که آقای فلین در مورد درآمدش از روسیه و پرداخت مخارج سفرش از سوی روسها پنهانکاری کرده است.


آقای فلین روز گذشته دعوت سنا برای شهادت در ارتباط با تلاش روسیه برای اثر گذاری بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، را نپذیرفت.


از سوی دیگر جان برنان مدیر سابق سازمان سیا در کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفته است که تحقیقات درباره ارتباط میان کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ و مسکو مبنای محکمی دارد اما نمی داند که آیا ستاد ترامپ با مسکو تبانی کره اند یا خیر.