داعش مسئولیت حمله مرگبار در بصره را بر عهده گرفت

داعش مسئولیت حمله مرگبار در بصره را بر عهده گرفت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

نیروهای گروه افراطی موسوم به «دولت اسلامی» یا داعش مسئولیت انفجار انتحاری یک خودرو را در بزرگراهی در نزدیکی میدانهای نفتی در استان بصره در جنوب عراق به عهده گرفتند.

در این حمله چندین نفر از جمله غیرنظامیان و نیروهای امنیتی عراقی کشته شدند و مقامات می گویند پلیس منطقه به حالت آماده باش در آمده است.

داوود، مرد میانسالی که خواهرش بر اثر این حادثه مفقود شده است، در حالی که بسیار متاثر است، می گوید: «وقتی به اینجا رسیدیم، دیدیم که اتوبوس آتش گرفته و می دانستیم که سرنشینهایی در آن بودند. بنابر این به داخل اتوبوس رفتیم. سه تا چهار جسد را دیدیم که ذغال شده بودند و قابل شناسایی نبودند. نمی توانستیم آنها را بیرون ببریم. سیاه شده بودند.»

این در حالی است که نبرد بین نیروهای دولتی عراق برای باز پس گرفتن موصل، دومین شهر بزرگ این کشور از نیروهای داعش ادامه دارد. آنان می گویند امیدوارند بتوانند تا دو هفته دیگر اعلام پیروزی کنند.

حمله برای آزاد کردن موصل در عین حال باعث افزایش شمار کسانی شده است که از این شهر می گریزند. احتمال می رود ۲۰۰ هزار نفر دیگر نیز طی روزهای آینده از بیم جان خود و اینکه داعش ممکن است از آنها بعنوان سپر انسانی استفاده کند، از این شهر بگریزند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد

تبعات حمله تروریستی به کنسرتی در مسکو: کارگران مهاجر در حال فرار از روسیه هستند

آمریکا چهار فرد ساکن ایران را به دلیل کمک به گردان‌های الشتر در بحرین تحریم کرد