Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

داعش مسئولیت حمله مرگبار در بصره را بر عهده گرفت

داعش مسئولیت حمله مرگبار در بصره را بر عهده گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

نیروهای گروه افراطی موسوم به «دولت اسلامی» یا داعش مسئولیت انفجار انتحاری یک خودرو را در بزرگراهی در نزدیکی میدانهای نفتی در استان بصره در جنوب عراق به عهده گرفتند.

در این حمله چندین نفر از جمله غیرنظامیان و نیروهای امنیتی عراقی کشته شدند و مقامات می گویند پلیس منطقه به حالت آماده باش در آمده است.

داوود، مرد میانسالی که خواهرش بر اثر این حادثه مفقود شده است، در حالی که بسیار متاثر است، می گوید: «وقتی به اینجا رسیدیم، دیدیم که اتوبوس آتش گرفته و می دانستیم که سرنشینهایی در آن بودند. بنابر این به داخل اتوبوس رفتیم. سه تا چهار جسد را دیدیم که ذغال شده بودند و قابل شناسایی نبودند. نمی توانستیم آنها را بیرون ببریم. سیاه شده بودند.»

این در حالی است که نبرد بین نیروهای دولتی عراق برای باز پس گرفتن موصل، دومین شهر بزرگ این کشور از نیروهای داعش ادامه دارد. آنان می گویند امیدوارند بتوانند تا دو هفته دیگر اعلام پیروزی کنند.

حمله برای آزاد کردن موصل در عین حال باعث افزایش شمار کسانی شده است که از این شهر می گریزند. احتمال می رود ۲۰۰ هزار نفر دیگر نیز طی روزهای آینده از بیم جان خود و اینکه داعش ممکن است از آنها بعنوان سپر انسانی استفاده کند، از این شهر بگریزند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قربانیان آمریکایی از ایران و ۲ کشور دیگر به دلیل حمله هفتم اکتبر حماس به اسرائیل طلب غرامت می‌کنند

تلگراف: حزب کارگر بریتانیا درصورت پیروزی در انتخابات سپاه پاسداران را تروریستی اعلام می‌کند

آلمان «تجلیل‌کنندگان از تروریسم» را اخراج می‌کند؛ «خارجی‌ها مجاز به نفرت‌پراکنی نیستند»