تیلرسون: آمریکا در حال بازنگری جامع سیاست خود در قبال ایران است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تیلرسون: آمریکا در حال بازنگری جامع سیاست خود در قبال ایران است

ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه ضمن انتقاد مجدد از توافق هسته ای با ایران از آغاز روند بازنگری در سیاست خود در قبال تهران خبر داد.

به گفته رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا، توافق برجام نمی تواند به هدف خود در زمینه جلوگیری از تبدیل ایران به «کشوری هسته ای» دست یابد. انتقاد از کارنامه ایران در زمینه حقوق بشر و نقش این کشور در منطقه از دیگر محورهای سخنان وزیر خارجه ایالات متحده بود.

رکس تیلرسون اظهار داشت: «شواهد روشن است: اقدامات تحریک آمیز ایران ایالات متحده، منطقه و جهان را تهدید می کند. همانطور که در ابتدا گفتم دولت ترامپ هم اکنون در حال بازنگری جامع سیاست در قبال ایران است. پس از نهایی شدن نتایج این بازنگری با وضوح و اعتقاد راسخ با چالشهایی که ایران پیش آورده است، روبرو خواهیم شد.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین ایران را به «حمایت از تروریسم»، «بی ثبات» کردن منطقه و «تضعیف» منافع ایالات متحده در سوریه، عراق و لبنان متهم کرد. ایران تاکنون هرگونه تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای و حمایت از تروریسم را رد کرده است.

اظهارات وزیر خارجه ایالات متحده یک روز پس از آن بیان می شود که دولت این کشور از پایبندی ایران به تعهدات خود در چارچوب توافق برجام خبر داده بود.