پوتین آمریکا را به تدارک حمله موشکی دیگری به سوریه متهم کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پوتین آمریکا را به تدارک حمله موشکی دیگری به سوریه متهم کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه می گوید اطلاعاتی در اختیار دارد حاکی از آنکه آمریکا با طراحی حمله شیمیایی ساختگی در حال تدارک حمله موشکی دیگری به سوریه است.

ولادیمیر پوتین در جریان یک نشست خبری مشترک با سرجئو ماتارلا، رئیس جمهوری ایتالیا در مسکو گفت: «اطلاعات دریافتی ما از چند منبع حاکی از آن است که اقدامات تحریک آمیز مشابهی در دیگر مناطق سوریه در حال تدارک است. از جمله در حومه دمشق که آنها در حال برنامه ریزی برای حمله ای شیمیایی هستند تا بلافاصله استفاده از آن را به حکومت سوریه نسبت بدهند.»

رئیس جمهوری روسیه این سخنان را پس از آن ایراد کرد که وزیر خارجه آمریکا از وی خواسته بود به حمایت از حکومت سوریه پایان دهد.

ولادیمیر پوتین همچنین افزود که نمی توان در اوضاع کنونی گفت و گوها را رها کرد. او احیای روابط تجاری میان اتحادیه اروپا و روسیه را در راستای منافع مشترک دو طرف خواند و گفت: «برنامه بسیار خوبی برای تثبیت اوضاع در سوریه وجود دارد. سوریه و روسیه دشمن مشترکی دارند. تنها به یک شرط حاضریم انتقادهای غرب را تحمل کنیم؛ امیدواریم تمامی سوء تفاهمات و مشکلات به تدریج حل شود و روابطمان مسیر خوبی را دنبال کند و روال همکاری هایمان عادی و مثبت شود.»