روحانی: باید اصلاحاتی در حکومت سوریه صورت گیرد اما از طریق صندوق رای

روحانی: باید اصلاحاتی در حکومت سوریه صورت گیرد اما از طریق صندوق رای
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رئیس جمهوری ایران گفت مطمئناً باید اصلاحاتی در حکومت سوریه انجام شود اما راه حل ما صندوق رای است. در حقیقت صندوق رای راه حل ایران و همه کشورهای منطقه است و اگر همه به صندوق ها و رای مردم اتکا کنیم مشک

آگهی

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه ۲۱ فروردین در یک نشست خبری شرکت کرد و به پرسش خبرنگاران در باره مسائل اقتصادی و دور آینده انتخابات ریاست جمهوری و نیز حمله اخیر آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه پاسخ داد.

رئیس جمهوری ایران در پاسخ به پرسش جواد منتظری خبرنگار یورونیوز مبنی بر اینکه با توجه به اتفاقات اخیر در سوریه، آیا ایران سیاست خود را در سوریه تعدیل خواهد کرد یا خیر، گفت: «تروریست ها از سراسر منطقه و بیرون از منطقه در سوریه جمع شده اند و بی رحمانه با مردم این کشور می جنگند. تروریسم باید ریشه کن شود. مطمئناً باید اصلاحاتی در حکومت سوریه انجام شود اما راه حل ما صندوق رای است در حقیقت صندوق رای راه حل ایران و همه کشورهای منطقه است و اگر همه به صندوق ها و رای مردم اتکا کنیم مشکلات آسان خواهد شد. تکرار چنین حمله ای از سوی آمریکا می تواند تمام منطقه را در وضعیت بسیار خطرناکی قرار دهد.»

هفته گذشته دو ناو آمریکایی مستقر در شرق مدیترانه، پایگاه هوایی شعیرات در غرب سوریه را با ۵۹ موشک مورد حمله قرار دادند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که دولت بشار اسد را مسئول استفاده از سلاح شیمیایی در شهر خان شیخون در استان ادلب می داند، این حمله را واکنشی تنبیهی برای دولت سوریه نامید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفتگوی رویترز با ۹ مقام ایرانی: جمهوری اسلامی در نحوه مداخله در جنگ حماس و اسرائیل دچار سردرگمی است

بالا گرفتن تنش‌ها در تنگه هرمز؛ آمریکا برای مقابله با ایران در خلیج فارس آماده می‌شود

رویترز: آمریکا معافیت ۱۲۰ روزه جدید برای عراق با هدف تسویه پول برق ایران را وضع کرد