توقف فرمان اجرایی ترامپ درباره منع سفر اتباع ۶ کشور مسلمان

توقف فرمان اجرایی ترامپ درباره منع سفر اتباع ۶ کشور مسلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یکی از قضات دادگاه های فدرال ایالات متحده آمریکا در هاوایی روز چهارشنبه علیه فرمان اجرایی دونالد ترامپ برای ممنوعیت سفر اتباع شش کشور مسلمان رای داد و اجرای آن را برای مدت نامعلومی متوقف…

آگهی

یکی از قضات دادگاه های فدرال ایالات متحده آمریکا در هاوایی روز چهارشنبه علیه فرمان اجرایی دونالد ترامپ برای ممنوعیت سفر اتباع شش کشور مسلمان رای داد و اجرای آن را برای مدت نامعلومی متوقف کرد.

دریک واتسون که در دولت باراک اوباما به این مقام منصوب شد، بر این باور است که فرمان منع سفر اتباع این شش کشور، نقض قانون اساسی ایالات متحده آمریکا و اعمال تبعیض مذهبی است.

داگلاس چین، دادستان عمومی هاوایی نیز با دفاع از تصمیم این قاضی می گوید: «از آن جا که در این فرمان اجرایی آزادی مذهب تهدید شده،این امر دال بر نقض قانون اساسی است.»

دونالد ترامپ هدف از صدور فرمان اجرایی منع صدور ویزا برای شش کشور مسلمان را «جلوگیری از نفوذ تروریست ها به ایالات متحده آمریکا» عنوان کرده است.

در دومین فرمان اجرایی نام عراق از فهرست کشورهایی که صدور ویزا برای اتباعشان ممنوع است حذف شده است. این فرمان به منظور رفع ابهامات و ایرادات قانونی روز ششم مارس به امضای رئیس جمهوری آمریکا رسید.

در حالی که وی بر ضرورت اجرای این فرمان برای تامین امنیت داخلی تاکید می کند، جامعه آمریکا از زمان صدور نخستین فرمان تاکنون اعتراض های متعددی را شاهد بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیش از ۱۳۰ نفر در تحصن حمایت از غزه در محوطه دانشگاه نیویورک دستگیر شدند

اولین نبرد هوایی بین یک جنگنده تحت کنترل هوش مصنوعی و انسان انجام شد

محاکمه تاریخی رئیس جمهوری سابق؛ دادستان پرونده: ‌ترامپ دست به توطئه‌چینی مجرمانه زده است