Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نامزدهای ریاست جمهوری فرانسه هدف تحقیقات برای اختلاس و فساد مالی هستند

نامزدهای ریاست جمهوری فرانسه هدف تحقیقات برای اختلاس و فساد مالی هستند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فرانسوآ فیون، نامزد جمهوری خواهان فرانسه برای انتخابات ریاست جمهوری برای اتهاماتی نظیر پرداخت حقوق از بودجۀ دولتی به همسرش برای اختلاس از محل بودجۀ عمومی و سواستفاده از قدرت رسما تحت پیگرد قرار…

آگهی

فرانسوآ فیون، نامزد جمهوری خواهان فرانسه برای انتخابات ریاست جمهوری برای اتهاماتی نظیر پرداخت حقوق از بودجۀ دولتی به همسرش برای اختلاس از محل بودجۀ عمومی و سواستفاده از قدرت رسما تحت پیگرد قرار گرفت.

نامزد جمهوریخواهان از زمان افشای پروندۀ فساد مالی بسیاری از حامیان خود را در میان محافظه کاران از دست داده با اینحال تاکید کرده است از این رقابت ها کنار نمی رود. طبق اعلام منابع خبری فرانسه در صورتیکه فرانسوآ فیون در این تحقیقات مجرم شناخته شود اما حکم مربوطه پس از پیروزی احتمالی وی در این انتخابات صادر شود، این حکم طی دوران ریاست جمهوری متوقف می شود و پس از پایان آن به اجرا گذاشته خواهد شد.

نامزد جمهوریخواهان اعلام کرده از پاسخ به سوال قضات سرباز زده و فقط بیانیه ای را قرائت کرده است.

همزمان با حضور نامزد جمهوری خواهان در دادگاه در برابر قضات، مارین لوپن، رهبر راست های افراطی فرانسه که نامزد جبهۀ ملی نیز هدف تحقیقات جدیدی برای عدم اظهار مالیاتی و ارائۀ اطلاعات دروغین در مورد املاک خود قرار گرفته است.

وی به دلیل استفاده از بودجۀ پارلمان اروپا برای پرداخت حقوق به محافظ خود برای شغل ساختگی دستیار نماینده هدف تحقیقات قضایی است. قرار بود روز جمعه، ۱۷ مارس در دادگاه حاضر شود و به سوالات قضات در این زمینه پاسخ بدهد اما اعلام کرده است به دادگاه نخواهد رفت.

علاوه بر این دو نامزد، تحقیقاتی نیز روز سه شنبه در مورد سفر امانوئل مکرون، نامزد مستقل ریاست جمهوری به لاس وگاس در زمانی که وی وزیر اقتصاد بوده، آغاز شده است. این تحقیقات در این مرحله مستقیما رهبر جنبش در حرکت را که شانس برتر این انتخابات قلمداد می شود، هدف قرار نمی دهد و بیشتر شامل بررسی دلایل عدم اعلان عمومی برای نوعی مناقصه بین شرکت ها و آژانس های مسافرتی می شود.

این نخستین بار در جریان انتخابات ریاست جمهوری در فرانسه تحت حاکمیت جمهوری پنجم در این کشور است که تعدادی از نامزدها با پروندۀ قضایی و اتهاماتی مانند اختلاس روبرو هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

میلیاردر فرانسوی به اتهام فساد مالی دستگیر شد

نظرسنجی انتخابات پارلمانی زودهنگام در فرانسه: راست افراطی پیشتاز است

هزاران زن در سرتاسر فرانسه علیه اوج‌گیری جریان راست افراطی به خیابان‌ها آمدند