لیگ قهرمانان: صعود معجزه آسای بارسلون با پیروزی شگفت انگیز مقابل پاری سن ژرمن

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
لیگ قهرمانان: صعود معجزه آسای بارسلون با پیروزی شگفت انگیز مقابل پاری سن ژرمن

بارسلون چهارشنبه شب در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا از غیر ممکن، ممکن ساخت. آبی اناری پوشان که دور رفت ۴ به ۰ نتیجه را واگذار کرده بودند در نیوکمپ ۶ بر ۱ حریف فرانسوی خود را درهم کوبیدند تا به شکلی باورنکردنی جواز صعود به مرحله بعد را دریافت کنند.

گلهای بارسلون در این دیدار توسط سوارز در دقیقه ۳، کورزاوا، مدافع پاری سن ژرمن در دقیقه ۴۰، مسی در دقیقه ۵۰ (از روی نقطه پنالتی)، نیمار در دقایق ۸۸ و ۹۱ (از روی نقطه پنالتی) و سرجیو روبرتو در دقیقه ۹۵ به ثمر رسید. تنها گل پاری سن ژرمن را نیز کاوانی در دقیقه ۶۲ وارد دروازه میزبان کرد.

در همین چارچوب، بروسیا دورتموند موفق شد با برتری مقابل بنفیکا راهی مرحله بعد این مسابقات شود. زرد پوشان دورتموند که دیدار رفت را ۱ به صفر مقابل حریف پرتغالی واگذار کرده بودند در دیدار برگشت ۴ بر ۰ به پیروزی رسیدند تا نخستین حضور در مرحله یک چهارم نهایی را پس از سه سال تجربه کنند.

مرد اول میدان بدون شک اوبامیانگ، مهاجم گابنی دورتموند بود که با سه گل در دقایق ۴، ۶۱ و ۸۵ هت تریک کرد. دیگر گل زنبورها را کریستین پولیسیک، هافبک آمریکایی این تیم در دقیقه ۵۹ به ثمر رساند.

Barcelona FC's historic comeback against PSG