Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آمریکا سپرموشکی تاد را در کرۀ جنوبی مستقر می کند

آمریکا سپرموشکی تاد را در کرۀ جنوبی مستقر می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک روز پس از آزمایش موشکی توسط کرۀ شمالی، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد سپر ضد موشکی خود به نام «تاد» را در کرۀ جنوبی و در اطراف پایگاههای نظامی خود در این کشور مستقر می…

آگهی

یک روز پس از آزمایش موشکی توسط کرۀ شمالی، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد سپر ضد موشکی خود به نام «تاد» را در کرۀ جنوبی و در اطراف پایگاههای نظامی خود در این کشور مستقر می کند.

توافق میان سئول و واشنگتن برای استقرار این سپر موشکی سال گذشته به دست آمده بود اما به گفتۀ مقامات کرۀ جنوبی، تکرار آزمایشات موشکی پیونگ یانگ به اجرای این توافق سرعت بخشیده است.

همزمان، خبرگزاری رسمی کرۀ شمالی نیز اعلام کرد پرتاب آزمایشی چهار موشک از سوی حکومت این کشور به سمت دریای ژاپن نوعی تمرین برای هدف قرار دادن پایگاههای آمریکایی در ژاپن در مواقع ضروری بوده است. به گزارش این خبرگزاری، کیم جونگ اون، رهبر این کشور پرتاب این چهار موشک را که صبح روز ششم مارس صورت گرفته، نظارت کرده است.

پرتاب آزمایشی این موشک ها که از نوع بالستیک بوده، با واکنش کرۀ جنوبی، ژاپن و آمریکا مواجه شده است.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن که در پی این آزمایش موشکی با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تلفنی گفت و گو کرده است، در این باره می گوید: «رئیس جمهور ترامپ به من اطمینان داد که این کشور ۱۰۰ درصد پشتیبان ژاپن است و از من خواست این سخن را به مردم ژاپن انتقال بدهم.»

این دومین آزمایش موشکی کرۀ شمالی از آغاز سال ۲۰۱۷ است که به سمت دریای ژاپن شلیک می شود. ژاپن و آمریکا از شورای امنیت سازمان ملل خواسته اند یک نشست فوق العاده برای بررسی آزمایشات بالستیکی پیونگ یانگ برگزار کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استقرار سامانه دفاع موشکی آمریکا در کره جنوبی خشم چین را برانگیخت

حمله ایران به اسرائیل چشم رهبر کره‌شمالی را باز کرد؛ برآورد کیم از توان موشکی خود و قدرت پدافندی غرب

ایران سفر هیات کره شمالی به تهران برای همکاری نظامی را تکذیب کرد