دیدار مرکل از مصر؛ مهاجرت در کانون گفتگو با السیسی

دیدار مرکل از مصر؛ مهاجرت در کانون گفتگو با السیسی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز پنجشنبه در قاهره با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر دیدار و در خصوص بحران مهاجرت، همکاری های دو جانبه اقتصادی و مبارزه علیه تروریسم گفتگو…

آگهی

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز پنجشنبه در قاهره با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر دیدار و در خصوص بحران مهاجرت، همکاری های دو جانبه اقتصادی و مبارزه علیه تروریسم گفتگو کرد.

خانم مرکل در این دیدار گفت که آلمان آماده است تا ضمن حمایت از مصر، تجهیزات در اختیار این کشور قرار دهد تا قاهره اجازه ندهد قاچاقچیان انسان از مصر بعنوان گذرگاهی برای انتقال مهاجران به اروپا و آلمان استفاده کنند.

آنگلا مرکل با بیان این که «گفتگوهای بیشتر ضروری است» افزود که دو کشور آلمان و مصر در خصوص کنترل مرزی به موافقت «شفاف و مشخص» دست یافته اند.

صدراعظم آلمان در سفر به مصر همچنین با رهبران ادیان از جمله مفتی اعظم الازهر و رهبر مسیحیان قبطی مصر دیدار و با بازدید از یک کلیسای قبطی که توسط عامل انتحاری مورد حمله واقع شده بود به یاد قربانیان ادای احترام کرد.

منتقدان دیدار مرکل از مصر می گویند که ثبات کنونی در این کشور نتیجه سرکوب است و وضعیت حقوق بشر تحت ریاست جمهوری آقای السیسی بدتر از دوران زمامداری حسنی مبارک است.

خبرنگار یورونیوز از قاهره می گوید:«از دید مصر این دیدار اروپایی-آلمانی نماد به رسمیت شناختن نقش مصر در حمایت از ثبات منطقه ای و نیز حمایت آلمان از روند اقتصادی است و همچنین شناسایی تلاش های مصر در مبارزه علیه تروریسم در داخل و خارج این کشور که منافع مشترک بین دو کشور محسوب می شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عبدالفتاح سیسی برای سومین‌بار سوگند ریاست‌جمهوری یاد کرد

پیمان ۴۰ ساله کمپ دیوید؛ اگر مصر تهدید به لغو توافقنامه صلح با اسرائیل را عملی کند چه می‌شود؟

توزیع آرد در بین رای‌دهندگان؛ چالش‌های سیسی برای سومین پیروزی در انتخابات مصر کدامند؟