مراسم اسکار و اشتباه در اعلام نام برنده بهترین فیلم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مراسم اسکار و اشتباه در اعلام نام برنده بهترین فیلم

مراسم اهدای جوایز اسکار امسال شامگاه یکشنبه در لس آنجلس برگزار شد.

فیلم «مهتاب» به کارگردانی بری جنکینز جایزه اسکار «بهترین فیلم» سال ۲۰۱۷ را از آن خود کرد.

قبل از آن، در اتفاقی نادر مجریان برنامه به اشتباه نام «عالم هپروت» (لالا لند) را بعنوان برنده اعلام کرده و عوامل و دست اندرکاران آن هم با حضور بر روی صحنه جوایز را گرفتند. اما ناگهان اشتباه تصحیح و نام برنده اصلی (مهتاب) اعلام، و جوایز هم دست به دست شد. ظاهرا روی کارتی که به اشتباه به دست وارن بیتی، اعلام کننده نام برندگان رسیده بود نام اما استون، برنده اسکار بهترین بازیگر نقش زن برای «عالم هپروت» نوشته شده بود.

بری جنکینز کارگردان فیلم مهتاب با حضور در صحنه از تمامی آنهایی که از او حمایت کرده بودند تشکر کرد و گفت: «زمانی بود که فکر می کردم ساخت این فیلم غیرممکن است چون نمی توانستم آن را به ثمر برسانم و نمی توانستم داستان دیگری را هم پیش ببرم. همان وقت بود که عوامل و دست اندرکاران فیلم با حمایت از من گفتند که چنین چیزی غیرقابل قبول است. من می خواستم از تمام کسانی که در این تالار و در بیرون از من حمایت کردند تشکر کنم. شما ما را انتخاب کردید و ممنونم بابت انتخابتان و قدردان آن هستم.»

مهتاب جایزه اسکار بهترین فیلم نامه اقتباسی را هم از آن خود کرد.

اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد به کیسی افلک رسید، برای نقش آفرینی در فیلم «منچستر کنار دریا» (منچستر بای د سی)، فیلمی که برنده بهترین فیلم نامه غیراقتباسی هم شد.

عالم هپروت به کارگردانی دیمین شزل که با ۱۴ نامزدی پیشتاز جوایز اسکار ۲۰۱۷ بود، در شش بخش برنده شد. از جمله اسکار بهترین کارگردانی برای دیمین شزل و اسکار بازیگر نقش اصلی زن برای اما استون، بهترین موسیقی و ترانه برای جاستین هورویتز و بهترین فیلمبرداری هم برای لینوس ساندگرن.

فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان امسال را به خانه برد.

اصغر فرهادی که جایزه اسکار ۲۰۱۲ را برای فیلم جدایی نادر از سیمین در کارنامه دارد پیشتر اعلام کرده بود که در اعتراض به فرمان مهاجرتی جنجال برانگیز دونالد ترامپ در مراسم اسکار امسال شرکت نمی کند. او انوشه انصاری و فیروز نادری را به عنوان نمایندگانش برای شرکت در این مراسم معرفی کرده بود.

خانم انصاری ضمن دریافت جایزه اسکار بیانیه ای را از طرف آقای فرهادی قرائت کرد.