هنرمند فرانسوی عاشق ایده های عجیب؛ او هفت شبانه روز را در دل یک تخته سنگ می گذراند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
هنرمند فرانسوی عاشق ایده های عجیب؛ او هفت شبانه روز را در دل یک تخته سنگ می گذراند

آبراهام پوآن شوال، هنرمند فرانسوی در شهر پاریس و در مقابل دوربین خبرنگاران در فضای خالی میان دو تخته سنگ ۱۲ تُنی می رود تا هفت شبانه روز آینده را در این محیط بسته تابوت مانند سر کند.

چندین دوربین نیز در این هفت روز از او فیلمبرداری کرده و بازدیدکنندگان می توانند او را بصورت زنده تماشا کنند. این دو نیمه سنگ آهکی در صورت وقوع موارد اضطراری براحتی باز می شود تا سلامت این هنرمند در خطر نیفتد.

آبراهام درباره این پروژه به خبرنگاران گفت: «من ایده زندگی کردن در قلب چیزها را دوست دارم. این شاید به نظر احمقانه یا عجیب باشد اما من میخواهم همه چیز در جهان را بصورت حداکثری تجربه کنم.»

در دو سوی داخل محوطه خالی تخته سنگ ذخیره آب و دستشویی جای گرفته و مواد غذایی که او در این هفت روز مصرف می کند بیشتر سوپ و مایع هستند.

این هنرمند پیش از این نیز پروژه های عجیب دیگری را به اجرا درآورده است. در پروژه های قبلی، آبراهام به مدت دو هفته در دل یک خرس عروسکی، هشت روز در داخل یک بطری غول پیکر روی رودخانه رون و یک هفته در بالای یک تیر چراغ برق به ارتفاع بیست متری گذرانده است.

او می گوید که برای پروژه های خود به لحاظ جسمی و ذهنی بسیار آماده است و تمرینات خاصی را برای هر مورد انجام می دهد.

بزرگترین ایده آبراهام «راه رفتن بر روی ابرها » است و او به مدت پنج سال بر روی این ایده کار کرده اما هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.