بمباران صنعا دست کم پنج قربانی برجای گذاشت

بمباران صنعا دست کم پنج قربانی برجای گذاشت
نگارش از Behrooz Assadian
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رسانه های نزدیک به پیکارجویان حوثی به آسوشیتد پرس گفته اند که نیروهای هوایی عربستان سعودی مراسم خاکسپاری را بمباران کردند

آگهی

دست کم پنج تن در جریان بمباران منطقه ارحب در نزدیکی صنعا کشته شدند.

رسانه های نزدیک به پیکارجویان حوثی به آسوشیتد پرس گفته اند که روز چهارشنبه نیروهای هوایی عربستان سعودی مراسم خاکسپاری را بمباران کردند که پیامد آن ده ها کشته و زخمی بوده است.

مقامات پزشکی و امدادرسان اعلام کرده اند که تاکنون جسد پنج تن را از زیر آوار بیرون آورده اند. به گفته آنها اکثر قربانیان زن و کودک هستند.

همزمان، سازمان پزشکان بدون مرز خواستار تسریع و تقویت کمک رسانی به ساکنان یمن شده است. جی یون بشلینک، مدیر این سازمان در یمن وضعیت شهروندان تغز را ناامیدکننده توصیف کرد و گفت آنچه در این شهر رخ می دهد از شرایط مردم یمن حکایت دارد.

وی با اشاره به تجربه کاری ۲۲ ماه اخیر این سازمان در تعز خاطر نشان کرد: «بسیاری از مجروحانی که تحت مدیریت تیم من مداوا شده اند در حال آماده کردن غذا یا کار در مزرعه بوده اند که هدف حمله موشکی قرار گرفته اند. بسیاری بر روی مین رفته اند یا هدف تک تیراندازان قرار گرفته اند در حالی که در خیابان های اطراف خانه شان راه می رفته اند.»

پزشکان بدون مرز می گویند که تاکنون بیش از ۵۵ هزار مجروح جنگی را مداوا کرده اند که ۱۰ هزار ۷۰۰ تن از آنها شهروند تعز بوده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقص میله در بیروت؛ دختران لبنانی برای فرار از استرس به کلاس‌ رقص پناه می‌آورند

«پاکت‌های پول ایران» در تونل‌های غزه؛ اسرائیل مدعی کشف اسناد کمک ۱۵۰ میلیون دلاری تهران به حماس است

پنتاگون: اطلاعی نداریم آیا اتباع ایرانی‌ در حملات آمریکا در عراق و سوریه کشته شدند یا نه