نیویورک تایمز: مشاوران ترامپ بطور مستمر با روسیه در ارتباط بوده اند

نیویورک تایمز: مشاوران ترامپ بطور مستمر با روسیه در ارتباط بوده اند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بدنبال استعفای مایکل فلین، مشاور ارشد امنیت ملی دونالد ترامپ به دلیل تماس با مقامات روسیه، رهبران جمهوریخواهان و دموکرات های سنای آمریکا خواستار تحقیقات بیشتر در اینباره شده…

آگهی

بدنبال استعفای مایکل فلین، مشاور ارشد امنیت ملی دونالد ترامپ به دلیل تماس با مقامات روسیه، رهبران جمهوریخواهان و دموکرات های سنای آمریکا خواستار تحقیقات بیشتر در اینباره شده اند.

گفته شده است که مایکل فلین پیش از آنکه دونالد ترامپ رسما ریاست جمهوری آمریکا را بر عهده بگیرد با مقامات روسیه درباره تحریم های آمریکا صحبت کرده است، اتهامی که نقض جدی پروتکل های سیاسی و دیپلماتیک ارزیابی می شود.

نیویورک تایمز روز سه شنبه در گزارشی نوشت که سوابق و شنود تماسهای تلفنی اعضای کارزار انتخاباتی و دیگر مشاوران دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا گویای تماس های مستمر آنها با مقامات سرویس اطلاعات روسیه یک سال پیش از انتخابات است.

به گزارش سازمان های اطلاعات آمریکا این تماس ها همزمان با کشف تلاش روسیه برای اخلال در کارزار انتخاباتی دموکرات ها صورت گرفته است.

تا به امروز هیچ شواهدی در اینباره که تیم مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ با روس ها برای هک کردن کمیته ملی حزب دموکرات تبانی کرده باشند بدست نیامده است.

به گزارش نیویورک تایمز یکی از مشاوران ترامپ که چنین تماس هایی با روس ها داشته «پاول منافورت» بوده که سال گذشته به مدت چند ماه رئیس کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ بود و بعنوان مشاور سیاسی در اتباط با روسیه و اوکراین کار می کرده است.

با این حال مقامات رسمی آمریکا جزئیات این تماس های تلفنی را فاش نکرده اند و مشخص نیست که آیا این تماس ها مستقیما با آقای ترامپ در ارتباط است یا خیر.

میچ مک کانل، سناتور جمهوریخواه در اینباره گفت: «سوال اساسی ما این است که نقش ما در این ماجرا چیست و چه کسی باید به آن نظارت کند. کمیته های اطلاعاتی در حال حاضر در حال جستجوی دخالت روسیه در انتخابات ما هستند.»

چارلز شومر سناتور دموکرات نیز افزود: «آیا ژنرال فلین ماموریت یا اجازه چنین کاری را داشته است؟ جزئیات تماس ها و مکالمات او با روس ها چیست؟ چرا آنها وقتی وارد عمل شدند که رسانه ها کشف کردند که آنها در حال دروغ گفتن هستند؟»

دان رادر، روزنامه نگاری که بخاطر کارش در ماجرای واترگیت مشهور است گفته است رسوایی تماس با روسیه مانند آبشاری در حال فرو ریختن است و در پایان ممکن است برگردیم و ببینیم که دست کم به همان اندازه واترگیت ماجرا بزرگ بوده است.

سازمان های اطلاعاتی آمریکا معتقند که روسیه دستور هک ایمیل های کارزار انتخاباتی دموکرات ها را صادر کرده تا به انتخاب دونالد ترامپ کمک کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ده‌ها کشته و زخمی در حمله موشکی به چرنیهیف؛اوکراین:روسیه برای پاکسازی سنگرها گاز اشک‌آور بکار می‌برد

چرا نخست‌وزیر پیشین بریتانیا خواستار انحلال سازمان ملل متحد شد؟

همکلاسی سابق پوتین به ریاست دیوان عالی روسیه رسید