خوش بینی مقامات اروپایی به روند مذاکرات بین یونان و بستانکاران این کشور

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Alavi
خوش بینی مقامات اروپایی به روند مذاکرات بین یونان و بستانکاران این کشور

بررسی روند اصلاحات اساسی اقتصادی در یونان توسط بستانکاران این کشور آغاز شده است. تایید این اصلاحات می تواند به واریز قسمت دیگری از بسته کمک مالی به آتن منجر شود.

در این بین پی یر مسکوویسی، کمیسر امور اقتصادی و مالی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه به آتن رفت. وی مراتب خوش بینی خود را به خبرنگاران اعلام کرد: «اعتقاد دارم تلاش همه می تواند به پیشرفتهای بزرگ و حرکت به سوی یک توافق منجر شود. زمانی که آمار و ارقام را مورد توجه قرار می دهیم می بینیم که یونان اوضاع اقتصادی بهتری دارد.»

کمیسر امور اقتصادی و مالی اتحادیه اروپا درباره نقش صندوق بین المللی پول گفت: «صندوق بین المللی پول یک شریک بسیار مهم محسوب می شود و می خواهیم کنار ما باشد. باید به توافقی دست یافت که این نهاد در آن نقش داشته باشد. زیرا نوعی ضمانت و امنیت برای یونان است.»

یونان در مذاکرات موضعی نسبتا بسته دارد و با اجرای بیشتر تدابیر ریاضت اقتصادی و بودجه ای مخالف است.

استاماتیس جیانیسیس، خبرنگار یورونیوز در آتن گفت: «مردم در یونان این احساس را دارند که اختلافات بین بستانکاران کشور مانعی برسر راه خروج از بحران است. از طرف دیگر هم اصلاحات اقتصادی مهمی هنوز به مرحله اجرا نرسیده و انتظار آن می رود. در هر صورت اتلاف وقت در روند بررسی اصلاحات انجام شده می تواند به ضرر اقتصاد دچار بحران یونان باشد.»