آگهی

مکزیکی ها می گویند ما پول دیوار را نمی دهیم

مکزیکی ها می گویند ما پول دیوار را نمی دهیم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران نفر از شهروندان مکزیک در پایتخت این کشور علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و ساخت دیوار در مرز دو کشور تظاهرات کردند.

هزاران نفر از شهروندان مکزیک در پایتخت این کشور علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و ساخت دیوار در مرز دو کشور تظاهرات کردند. شرکت کنندگان در این راهپیمایی در حالیکه شعارهایی علیه دونالد ترامپ سرمی دادند احداث این دیوار را برخلاف حقوق بشر و قوانین بین المللی دانستند.

آگهی

النا موررا، رئیس انجمن «هدف مشترک» از شرکت کنندگان در این راهپیمایی بود. وی می گوید: «این سیاست ها حقوق همه را تهدید می کند، احداث این دیوار علیه حقوق مهاجران ما در آمریکاست و اقتصاد مکزیک را نیز به خطر می اندازد.»

یک شهروند مکزیکی نیز با انتقاد از دولت این کشور می گوید: «ما باید از دولتمان بخواهیم اقدام کند. رئیس جمهوری و وزیر خارجۀ مکزیک باید با شایستگی به دفاع از حاکمیت ملی در برابر حملات دولت آمریکا بپردازند.»

منابع آگاه می گویند هزینۀ ساخت این دیوار به طول ۳۲۰۰ کیلومتر نزدیک به ۲۲ میلیارد دلار خواهد بود و رئیس جمهوری آمریکا گفته است این هزینه را مکزیکی ها باید پرداخت کنند.

دونالد ترامپ روز یکشنبه در واکنش به این مساله در صفحه توییتر خود اعلام کرد ساخت این دیوار را با هزینه ای کمتر از میزان تخمین زده شده تمام می کند. رئیس جمهوری آمریکا در جریان کارزار انتخاباتی خود از رقم ۱۲ میلیارد دلار سخن گفته و تاکید کرده بود که این هزینه از جیب مکزیکی ها پرداخت خواهد شد. وی دستور ساخت این دیوار را روز بیست و پنجم ژانویه صادر کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

بحران قره‌باغ؛ پایتخت ارمنستان صحنه اعتراضات خیابانی مخالفان دولت شد

ترامپ کانادایی‌ها در اندیشه شکست جاستین ترودو؛ آیا پولیور می‌تواند نخست وزیر بعدی کانادا شود؟