مکزیکی ها می گویند ما پول دیوار را نمی دهیم

مکزیکی ها می گویند ما پول دیوار را نمی دهیم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران نفر از شهروندان مکزیک در پایتخت این کشور علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و ساخت دیوار در مرز دو کشور تظاهرات کردند.

آگهی

هزاران نفر از شهروندان مکزیک در پایتخت این کشور علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و ساخت دیوار در مرز دو کشور تظاهرات کردند. شرکت کنندگان در این راهپیمایی در حالیکه شعارهایی علیه دونالد ترامپ سرمی دادند احداث این دیوار را برخلاف حقوق بشر و قوانین بین المللی دانستند.

النا موررا، رئیس انجمن «هدف مشترک» از شرکت کنندگان در این راهپیمایی بود. وی می گوید: «این سیاست ها حقوق همه را تهدید می کند، احداث این دیوار علیه حقوق مهاجران ما در آمریکاست و اقتصاد مکزیک را نیز به خطر می اندازد.»

یک شهروند مکزیکی نیز با انتقاد از دولت این کشور می گوید: «ما باید از دولتمان بخواهیم اقدام کند. رئیس جمهوری و وزیر خارجۀ مکزیک باید با شایستگی به دفاع از حاکمیت ملی در برابر حملات دولت آمریکا بپردازند.»

منابع آگاه می گویند هزینۀ ساخت این دیوار به طول ۳۲۰۰ کیلومتر نزدیک به ۲۲ میلیارد دلار خواهد بود و رئیس جمهوری آمریکا گفته است این هزینه را مکزیکی ها باید پرداخت کنند.

دونالد ترامپ روز یکشنبه در واکنش به این مساله در صفحه توییتر خود اعلام کرد ساخت این دیوار را با هزینه ای کمتر از میزان تخمین زده شده تمام می کند. رئیس جمهوری آمریکا در جریان کارزار انتخاباتی خود از رقم ۱۲ میلیارد دلار سخن گفته و تاکید کرده بود که این هزینه از جیب مکزیکی ها پرداخت خواهد شد. وی دستور ساخت این دیوار را روز بیست و پنجم ژانویه صادر کرد.

I am reading that the great border WALL will cost more than the government originally thought, but I have not gotten involved in the…..

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 11 février 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟

ترامپ بر سر پرونده حق‌السکوت به ستاره پورن: اگر قاضی به زندان بیندازدم افتخار بزرگی برایم خواهم بود

آیا اروپا برای بازگشت ترامپ به کاخ سفید آماده است؟