Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ کوتاه نمی آید؛ احتمال صدور دستور امنیتی جدید

ترامپ کوتاه نمی آید؛ احتمال صدور دستور امنیتی جدید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ قصد ندارد از موضع خود در قبال ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به آمریکا کوتاه بیاید.

آگهی

دونالد ترامپ قصد ندارد از موضع خود در قبال ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به آمریکا کوتاه بیاید.

رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه پس از دیدار با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، در یک نشست خبری گفت: «برای افزایش امنیت کشورمان هر کاری که لازم باشد به سرعت انجام می دهیم. در هفته آینده خواهید دید. شک ندارم که در خصوص پیگیری فرمان مهاجرتی بر دادگاه تجدید نظر غلبه خواهیم کرد.»

او ساعاتی پس از آن، در هواپیمای ریاست جمهوری خطاب به خبرنگاران گفت: «ما در این نبرد برنده خواهیم شد، گرچه متاسفانه از لحاظ حقوقی زمان بر است. گزینه های زیاد دیگری هم داریم، از جمله صدور فرمان تازه ای در روز دوشنبه. می خواهم غافلگیرتان کنم.»

به باور برخی تحلیلگران رئیس جمهوری از دیوان عالی کشور صرفنظر نخواهد کرد. گرچه این ایده احتمالا پیامد ناخوشایندی برای او به دنبال خواهد داشت.

در اقدام بعدی ترامپ، احتمالا دارندگان گرین کارت از دایره ممنوعیت ورود به آمریکا کنار گذاشته خواهند شد اما مساله تبعیض آلود بود ممنوعیت از هر نوع آن همچنان مطرح است. لی گرنت، مدیر پروژه حقوق مهاجران از اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا در این زمینه گفت: «تبعیض در کانون این مساله است و هر حکم تازه ای که او صادر کند، آشکارا یا بطور ضمنی علیه مسلمانان تبعیض آمیز و در نتیجه غیرقانونی خواهد بود. صرف نظر از اینکه آنهایی که بطور قانونی از مدتها قبل ساکن آمریکا هستند مشمول آن باشند یا نه.»

یک روز پس از تایید لغو اجرای فرمان مهاجرتی از سوی دادگاه تجدید در سان فرانسیسکو اعتراض ها به دونالد ترامپ همچنان ادامه دارد. روز جمعه معترضان زیادی در پاسخ به فراخوان سازمان عفو بین الملل در نزدیکی برج ترامپ در نیویورک تجمع کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌ها به تیراندازی به دونالد ترامپ؛ جمهوری‌خواهان دموکرات‌ها را مسئول دانستند

انصراف از رقابت با ترامپ؛ آیا اوباما بایدن را متقاعد می‌کند؟

بایدن پس از اشتباه گرفتن زلنسکی با پوتین: مصمم به ادامه رقابت هستم و ترامپ را شکست خواهم داد