ادامۀ اعتراضها علیه پلیس فرانسه برای سومین روز متوالی در اولنی- سوبوآ

ادامۀ اعتراضها علیه پلیس فرانسه برای سومین روز متوالی در اولنی- سوبوآ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صدها نفر از شهروندان فرانسوی روز دوشنبه در اعتراض به پلیس و در حمایت از «تئو»، جوانی که توسط پلیس مورد تعرض و ضرب و شتم قرار گرفت، در محلۀ «اولنی – سوبوآ» در حومۀ پاریس راهپیمایی…

آگهی

صدها نفر از شهروندان فرانسوی روز دوشنبه در اعتراض به پلیس و در حمایت از «تئو»، جوانی که توسط پلیس مورد تعرض و ضرب و شتم قرار گرفت، در محلۀ «اولنی – سوبوآ» در حومۀ پاریس راهپیمایی کردند.

تظاهرات کنندگان که بیشتر آنها تی شرت هایی با جملۀ «عدالت برای تئو» به تن داشتند، در پایان این راهپیمایی در محل دستگیری این جوان ۲۲ ساله تجمع کرده و خواستار توقف خشونت پلیس علیه جوانان ساکن در مناطق حاشیه ای پاریس شدند.

این جوان که با باتوم پلیس از ناحیه مقعد مورد تعرض قرار گرفته به گواهی پزشک دچار صدماتی در این قسمت از بدن شده است و بمدت یکماه باید در مرخصی درمانی بسر ببرد.

عبدالله بنجانا، شهردار سابق اولنی سوبوآ که در این راهپیمایی اعتراضی شرکت داشت، با اشاره به محرومیت در این محله ها می گوید : « دنبال چه هستند، جرقه چه چیزی را می خواهند روشن کنند؟ به اندازه کافی در این محله مشکلات وجود ندارد؟ بیکاری، امنیت، گرانی اجاره خانه، نبودن چشم انداز برای جوانان، و حالا هم این رفتار با یک جوان. ممکن است همه چیز را به آشوب بکشد.»

این تظاهرات برای سومین روز متوالی در حالی برگزار شد که یکی از پلیس ها به اتهام تجاوز و سه پلیس دیگر به اتهام مشارکت در خشونت گروهی در بازداشت بسر می برند.

یک جوان ساکن این محله با اشاره به رفتار پلیس می گوید: « کاری که آنها کرده اند غیرقابل بخشش است. هر روز همین وضع است. دائم برگه های شناسایی ما را کنترل می کنند و هر روز هم تکرار می کنند.»

به گزارش پلیس، در ساعات پایانی دوشنبه شب و پس از اتمام این راهپیمایی، تعدادی از جوانان با پلیس درگیر شده و سه اتومبیل را نیز به آتش کشیدند و چند نفر نیز در نتیجۀ این درگیری ها بازداشت شده اند. روز یکشنبه نیز پلیس پنج جوان ساکن این منطقه را به دلیل حمله به پلیس و آسیب به اموال عمومی دستگیر کرده بود.

#Aulnay – Une nouvelle voiture incendié à l'instant. Plusieurs départs de feux à #AulnaySousBois. pic.twitter.com/n0qU68xyBf

— Remy Buisine (@RemyBuisine) 7 février 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماکرون وعده داد مفهوم «رضایت» را به تعریف تجاوز جنسی در قوانین فرانسه بگنجاند

جنبش «من هم» برای پسران؛ گرفتن یک نقش سینمایی در ازای لطف جنسی، بازیگرمرد فرانسوی چه می‌گوید؟

برج ایفل پس از ۶ روز تعطیلی به دلیل اعتصاب کارگران بار دیگر میزبان گردشگران شد