نتانیاهو در لندن: کشورها باید از سیاست ترامپ در قبال ایران پیروی کنند

نتانیاهو در لندن: کشورها باید از سیاست ترامپ در قبال ایران پیروی کنند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه، ۶ فوریه (۱۸ بهمن) در اولین دیدارش با ترزا می همتای بریتانیایی خود در لندن، ایران را تهدیدی بزرگ خواند که بایستی با تبعیت از سیاست های دولت جدید آمریکا،

آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه، ۶ فوریه (۱۸ بهمن) در اولین دیدارش با ترزا می همتای بریتانیایی خود در لندن، ایران را تهدیدی بزرگ خواند که بایستی با تبعیت از سیاست های دولت جدید آمریکا، تحریم، کنترل و مهار شود.

آقای نتانیاهو در دیدار با همتای بریتانیایی اش به ترزا می گفت:«ایران به دنبال نابودی اسرائیل است و این را بسیار علنی می گوید و در پی تصرف خاورمیانه است… اروپا را تهدید می کند، غرب را تهدید می کند، جهان را تهدید می کند. تحریک پشت تحریک. از همین رو از پافشاری رئیس جمهور ترامپ برای تحریم ایران استقبال می کنم و فکر می کنم کشورهای دیگر نیز بایستی از سیاست او پیروی کنند.»

دولت های اسرائیل و آمریکا نقش ایران در منطقه خاورمیانه را مخرب می دانند و می گویند قدرت و نفوذ ایران باید مهار شود.

ترزا می هم خطاب به آقای نتانیاهو گفت:«به نظرم با نگاهی به آینده می توانیم در زمینه های زیادی با هم همکاری کنیم، و مطمئنم در خصوص این که چگونه روابط خود را می سازیم گفتگو خواهیم کرد و همچنین درباره موضوعاتی چند در منطقه از جمله سوریه، ایران و موضوع آیندۀ خاورمیانه، و مطمناً ما نسبت به راه حل دو کشور مستقل متعهد باقی می مانیم.»

دولت ترزا می علاوه بر راه حل دو کشور مستقل برای پایان دادن به مناقشه فلسطینیان و دو لت اسرائیل، حامی اجرای برجام است، توافقی که نتانیاهو و ترامپ آن را توافقی بد می نامند و می گویند که یا باید فسخ شود یا اصلاح.

به هنگام دیدار نخست وزیران بریتانیا و اسرائیل گروهی از مخالفان سیاست های اسرائیل در قبال فلسطینیان و ساخت شهرک های یهودی نشین در اراضی اشغالی آنان، در برابر دفتر خانم می تظاهرات کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئو؛ حدود ۱۰۰ هزار نفر در راهپیمایی حمایت از فلسطین در لندن شرکت کردند

لایحه‌ دولت بریتانیا شوراهای شهر را از تحریم کالاهای اسرائیل منع می‌کند

وقوع یکی از بدترین درگیری‌های خشونت‌‌آمیز در کرانه باختری در پی پیدا شدن جسد یک نوجوان اسرائیلی