Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دبیر کل سازمان ملل متحد: فرمان ممنوعیت ورود به آمریکا را لغو کنید

دبیر کل سازمان ملل متحد: فرمان ممنوعیت ورود به آمریکا را لغو کنید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواست که فرمان ممنوعیت ورود پناهجویان و شهروندان هفت کشور اکثرا مسلمان به آمریکا را لغو…

آگهی

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواست که فرمان ممنوعیت ورود پناهجویان و شهروندان هفت کشور اکثرا مسلمان به آمریکا را لغو کند.

فرمان دونالد ترامپ ورود پناهجویان را به آمریکا برای ۱۲۰ روز و ورود شهروندان هفت کشور از جمله ایران را برای ۹۰ روز ممنوع کرده است.

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل در واکنشی گفت: «این فرمان بهترین راه برای حفاظت از آمریکا یا هر کشور دیگری در برابر نگرانی های جدی از نفوذ تروریست ها نیست. من فکر نمی کنم که این فرمان، اقدام موثری باشد. به نظر من این تدابیر باید هر چه زودتر لغو شوند.»

فیلیپو گراندی، کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد روز چهارشنبه از اردوگاه پناهجویان در حومه شهر حلب سوریه بازدید کرد و بر همبستگی با پناهجویان سوری و پیشبرد فرایند صلح در سوریه تاکید کرد.

فیلیپو گراندی کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در سخنانی گفت: «هنگامی که شما این ویرانی ها را می بینید، واقعا می فهمید که پناهجو بودن چه معنایی دارد و چرا بی اندازه مهم است که همبستگی مان را با آنها اعلام کنیم و نه اینکه آنها را طرد کنیم، برای آنها تا جایی که ممکن است امکان پناهندگی فراهم کنیم نه اینکه آنها را پشت مرزها نگه داریم و آنها را عقب برانیم.»

فرمان دونالد ترامپ از ورود پناهجویان سوری که از جنگ گریخته اند به آمریکا ممانعت می کند، موضوعی که اعتراض سازمان ملل متحد و گروههای حقوق بشری را در روزهای گذشته در پی داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحاد رقبای جمهوری‌خواه در پی سوء قصد نافرجام؛ نیکی هیلی: جمهوری اسلامی در زمان ترامپ ضعیف شد

معاون دونالد ترامپ کیست؟ حامی کشتن سلیمانی، مدافع خروج از برجام و موافق فشار بر تهران

در نخستین نشست کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان با حضور ترامپ و معاون اول جوانش چه گذشت؟