کنست لایحه شهرک سازی در کرانه باختری را به رای می گذارد

کنست لایحه شهرک سازی در کرانه باختری را به رای می گذارد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان اسرائیل، کنست لایحه ای را در دست بررسی دارد که در صورت تصویب، ساخت ۴ هزار واحد مسکونی در سرزمین هایی که مالکیت خصوصی آن در دست فلسطینی ها است قانونی اعلام می…

آگهی

پارلمان اسرائیل، کنست لایحه ای را در دست بررسی دارد که در صورت تصویب، ساخت ۴ هزار واحد مسکونی در سرزمین هایی که مالکیت خصوصی آن در دست فلسطینی ها است قانونی اعلام می شود.

اگرچه دادستانی این لایحه را مغایر با قانون اساسی دانسته، حزب راست افراطی «خانه یهودی» به رهبری نفتالی بتت از آن حمایت می کند. این حزب عضوی از دولت ائتلافی است.

عنات بن نون، مدیر روابط خارجی سازمان غیردولتی «صلح اکنون» درباره این لایحه با اشاره به تغییر رئیس جمهوری در ایالات متحده آمریکا می گوید: «بسیار محتمل است که نتانیاهو در تلاش برای استفاده از این زمان و تغییر دولت در ایالات متحده آمریکا به نفع خود باشد ولی به نظرم بیش از هر چیز نتانیاهو سعی می کند بحث و توجه در جامعه اسرائیل را از موضوع تفحص درباره خود و ادعای فسادی که با آن مواجه است منحرف کند.»

پلیس اسرائیل بارها از بنیامین نتانیاهو درباره ارتباطش با مدیران رسانه ها و بازرگانان، به ظن سوءاستفاده از مقام نخست وزیری بازجویی کرده است.

لایحه شهرک سازی در زمین های خصوصی کرانه باختری در نخستین جلسه از سوی نمایندگان تصویب شده و باید دو بار دیگر در کنست بررسی و به رای گذاشته شود. مخالفان داخلی می گویند این لایحه می تواند دولت اسرائیل را به دادگاه کیفری بین المللی در لاهه بکشاند.

Saudi Arabia condemns Israeli settlements https://t.co/F5gX9zdwqPpic.twitter.com/tCLGajh9jq

— i24NEWS English (@i24NEWS_EN) January 30, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در گرماگرم جنگ در غزه، دادگاه رسیدگی به فساد مالی نتانیاهو از سرگرفته شد

نیویورک‌ تایمز: اسرائیل طرح حمله حماس را از یک سال پیش می‌دانست ولی باور نمی‌کرد

فشارها برای ادامه آتش‌بس؛ چرا تداوم وقفه در جنگ برای اسرائیل تیغ دولبه است؟