Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تاکید نخست وزیر بریتانیا در آمریکا بر آغاز دوران تازه ای در روابط دو کشور

تاکید نخست وزیر بریتانیا در آمریکا بر آغاز دوران تازه ای در روابط دو کشور
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا با حضور در جمع سناتورهای جمهوریخواه ایالات متحده آمریکا در شهر فیلادلفیا از آغاز دوره ای تازه در روابط دو کشور سخن گفت و همچنین بر اهمیت نهادهای بین المللی از جمله سازمان پ

آگهی

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا با حضور در جمع سناتورهای جمهوریخواه ایالات متحده آمریکا در شهر فیلادلفیا از آغاز دوره ای تازه در روابط دو کشور سخن گفت و همچنین بر اهمیت نهادهای بین المللی از جمله سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو تاکید کرد.

نخست وزیر بریتانیا گفت: «سبب افتخار و امتیازی برای من است که امروز در این شهر بزرگ فیلادلفیا در برابر شما ایستاده تا باری دیگر اعلام کنم که دست در دست هم داده و باری دیگر جامه رهبری را انتخاب کنیم تا روابط ویژه خود را تازه کرده و خود را برای مسوولیت رهبری در جهان مدرن متعد بدانیم. سبب افتخار و امتیازی برای من است که این بار در سپیده دم دوره ای تازه از احیای آمریکا این کار را انجام دهم.»

وی در ادامه افزود: «وقتی که موضوع روسیه مطرح می شود، اغلب عاقلانه است که به مثال رئیس جمهوری ریگان اشاره کنیم که در طول مذاکراتش با میخائیل گورباچف از ضرب المثل «اعتماد کن ولی تحقیق کن» پیروی می کرد. با رئیس جمهوری پوتین نیز توصیه من این است که ارتباط داشته ولی هشدار باشیم.»

خانم می در ادامه سخنرانی اش و در رابطه با نهادهای بین المللی گفت: «هنوز مهمترین نهاد سازمان ملل متحدداست و باید باشد. دولت های قدرتمند نهادهای قدرتمند تشکیل داده و آنان بنیان های همکاری و شراکت بین المللی را شکل می دهند که ثبات را به جهان ما عرضه می کند.»

نخست وزیر بریتانیا، اولین رهبر اروپایی است که پس از ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید به ایالات متحده آمریکا سفر کرده است. وی از آقای ترامپ خواست تا سفر به بریتانیا را در اولویت قرار دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سخنرانی ترامپ در جمع نمایندگان جمهوری خواه کنگره آمریکا

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود