Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

واکنش ها به دستور دونالد ترامپ برای احداث دیوار در مرز مکزیک

واکنش ها به دستور دونالد ترامپ برای احداث دیوار در مرز مکزیک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا برای احداث دیواری در طول مرز آمریکا با مکزیک برای ممانعت از ورود مهاجران، با انتقاد شدید مقامات دولتی و فعالان اجتماعی در مکزیک مواجه شده…

آگهی

دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا برای احداث دیواری در طول مرز آمریکا با مکزیک برای ممانعت از ورود مهاجران، با انتقاد شدید مقامات دولتی و فعالان اجتماعی در مکزیک مواجه شده است.

انریکه پینا نیتو، رئیس جمهوری مکزیک که تحت فشار اپوزیسیون این کشور برای لغو سفر ۳۱ ژانویه اش به آمریکا و ملاقات با رئیس جمهوری جدید آمریکاست در واکنش به دستور ساخت دیواردر مرز مکزیک گفت: «من متاسفم و تصمیم ایالات متحده آمریکا برای ادامه ساخت دیوار را محکوم می کنم. دیواری که از سالها پیش به جای متحد کردن ما، ما را از همدیگر جدا کرده است. مکزیک به ساخت دیوار باور ندارد. من بارها و بارها گفته ام، مکزیک هزینه ساخت هیچ دیواری را نمی پردازد.»

فعالان اجتماعی مخالف ترامپ در مکزیک و در پی دستور او برای ساخت دیوار، در خارج از دفتر دادستان کل مکزیک دست به اعتراض زدند.

ماریا گارسیا از فعالان ائتلاف ضد ترامپ می گوید: «دیوار مشکلی را حل نمی کند. هیچ دیواری نمی تواند گرسنگی را متوقف کند. در حال حاضر هم دیوار وجود دارد اما آیا توانسته مانع حرکت مهاجران شود؟ نه.»

آقای ترامپ در حالی بدنبال اجرای یکی از وعده های انتخاباتی خود است که انتقادها از او در مکزیک بیشتر و بیشتر می شود.

عیسی پنا، کارشناس در امور مهاجرت می گوید: «به نظر من باید قدمی به جلو برداشت، بیشتر از آنکه فقط در برابر ساخت دیوار مقاومت کنیم باید با ترامپ مذاکره کنیم و به طرحی برسیم که موثرتر باشد زیرا آنچه مدتهاست در مرزها می بینیم گویای آنست که دیوار کشیدن مشکلی را حل نمی کند.»

سیاست های سختگیرانه رئیس جمهوری جدید ایالات متحده آمریکا برای محدود کردن مهاجرت قانونی از جمله دیگر نگرانی مکزیکی هایی است که روزانه از مرز مکزیک وارد آمریکا می شوند، سیاست هایی که می تواند باعث طولانی شدن فرایند عبور از مرز شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مقاومت شهرداریها در برابر سیاستهای ضدمهاجرتی دولت ترامپ

مکزیک آغاز ساخت دیوار جدایی در مرز با آمریکا را محکوم کرد

ترامپ دستور احداث دیوار در مرز مکزیک را صادر کرد