یازده میلیون تن در منطقه دریاچه چاد نیازمند کمک های غذایی هستند

یازده میلیون تن در منطقه دریاچه چاد نیازمند کمک های غذایی هستند
نگارش از Behrooz Assadian
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مسئول دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل در ساحل هشدار داده است که اگر سریعا به ساکنان و آوارگان منطقه چاد کمک نشود بسیاری از آنها به ویژه کودکان خواهند مرد

حدود ۵۱۵ هزار کودک در منطقه دریاچه چاد از سوء تغذیه شدید و کمبود مواد غذایی رنج می برند و اگر به موقع به آنها کمک نشود خواهند مُرد

بیش از یازده میلیون تن در منطقه دریاچه چاد نیازمند کمک های غذایی اضطراری هستند. مسئول دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل در ساحل هشدار داده است که اگر سریعا به ساکنان و آوارگان این منطقه کمک نشود بسیاری از آنها به ویژه کودکان خواهند مرد.

توبی لانزر تاکید کرده که بیش از ۷ میلیون تن از ساکنان این منطقه و آوارگان با «ناامنی مزمن غذایی» روبه رو هستند؛ به این معنی که آنها با تنها یک وعده غذا در روز٬ در مرز خطرناک قحطی قرار دارند.

منطقه دریاچه چاد که بین چهار کشور نیجریه، چاد، کامرون و نیجر تقسیم شده است و از سال ۲۰۰۹ با آغاز فعالیت های گروه اسلام گرای بوکوحرام دچار درگیری های خونین است.

توبی لانزر٬ مسئول دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل در ساحل٬ با اشاره به وضعیت ساکنان این منطقه گفت: «می دانیم که حدود ۵۱۵ هزار کودک در منطقه دریاچه چاد از سوء تغذیه شدید و کمبود مواد غذایی رنج می برند و اگر به موقع به آنها کمک نشود خواهند مُرد.»

تاکنون درگیری های نظامی در منطقه چاد با گروه بوکوحرام جان هزاران تن را گرفته و بیش از دو میلیون و یکصد هزار آواره به جا گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویکتور اوربان: مجارستان عجله‌ای برای تصویب پیشنهاد عضویت سوئد در ناتو ندارد

طرح ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری امارات در آفریقا برای سرمایه‌گذاری در انرژی‌های پاک

دستور رهبران کودتا به پلیس نیجر: سفیر فرانسه را اخراج کنید