یازده میلیون تن در منطقه دریاچه چاد نیازمند کمک های غذایی هستند

Access to the comments نظرها
نگارش از Behrooz Assadian
یازده میلیون تن در منطقه دریاچه چاد نیازمند کمک های غذایی هستند

بیش از یازده میلیون تن در منطقه دریاچه چاد نیازمند کمک های غذایی اضطراری هستند. مسئول دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل در ساحل هشدار داده است که اگر سریعا به ساکنان و آوارگان این منطقه کمک نشود بسیاری از آنها به ویژه کودکان خواهند مرد.

حدود ۵۱۵ هزار کودک در منطقه دریاچه چاد از سوء تغذیه شدید و کمبود مواد غذایی رنج می برند و اگر به موقع به آنها کمک نشود خواهند مُرد

توبی لانزر تاکید کرده که بیش از ۷ میلیون تن از ساکنان این منطقه و آوارگان با «ناامنی مزمن غذایی» روبه رو هستند؛ به این معنی که آنها با تنها یک وعده غذا در روز٬ در مرز خطرناک قحطی قرار دارند.

منطقه دریاچه چاد که بین چهار کشور نیجریه، چاد، کامرون و نیجر تقسیم شده است و از سال ۲۰۰۹ با آغاز فعالیت های گروه اسلام گرای بوکوحرام دچار درگیری های خونین است.

توبی لانزر٬ مسئول دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل در ساحل٬ با اشاره به وضعیت ساکنان این منطقه گفت: «می دانیم که حدود ۵۱۵ هزار کودک در منطقه دریاچه چاد از سوء تغذیه شدید و کمبود مواد غذایی رنج می برند و اگر به موقع به آنها کمک نشود خواهند مُرد.»

تاکنون درگیری های نظامی در منطقه چاد با گروه بوکوحرام جان هزاران تن را گرفته و بیش از دو میلیون و یکصد هزار آواره به جا گذاشته است.