Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پولانسکی از ریاست جشنواره فیلم سزار فرانسه انصراف داد

پولانسکی از ریاست جشنواره فیلم سزار فرانسه انصراف داد
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رومن پولانسکی، کارگردان برجسته لهستانی دنیای سینما و هالیوود که در آمریکا تحت پیگرد قانونی است، در پی اعتراض جنبشهای فمینیستی از ریاست هیات داوران «جایزه سزار» فرانسه انصراف…

آگهی

رومن پولانسکی، کارگردان برجسته لهستانی دنیای سینما و هالیوود که در آمریکا تحت پیگرد قانونی است، در پی اعتراض جنبشهای فمینیستی از ریاست هیات داوران «جایزه سزار» فرانسه انصراف داد.

برگزار کنندگان جایزه سینمایی ملی فرانسه، سزار، در پاسخ به انتقاد مدافعان حقوق زنان، رومن پولانسکی را «هنردوستی سیری ناپذیر» خوانده است.

تیئری فرموو، مدیر جشنواره فیلم کن و از دوستان قدیمی آقای پولانسکی گفت: «شب گذشته با او صحبت کردم . به نظرم نباید مشکل روی مشکل اضافه کرد. او ویران و پریشان است. اظهار نظر درباره او حقیقتا به آگاهی جامع نیاز دارد. هرچند من به شرایط او آگاهم اما اظهار نظری نخواهم کرد.»

دادگاه عالی لهستان با استرداد رومن پولانسکی به آمریکا مخالفت کرده است.

رومن پولانسکی ۸۳ ساله متهم به سوء استفاده جنسی از دختری ۱۳ ساله در لس آنجلس در سال ۱۹۷۷ میلادی است. در آن زمان پولانسکی ۴۳ سال داشت. او در آن وقت در آمریکا به سه ماه زندان محکوم اما به قید وثیقه آزاد شد و به محل زندگی فعلی خود، فرانسه گریخت.

کارگردان لهستانی-فرانسوی که با فیلم پیانیست جایزه اسکار را در کارنامه هنری خود دارد، در پی تولید فیلم جدیدی در لهستان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحصن حامیان فلسطین در دانشگاه علوم سیاسی پاریس؛ دانشجویان: فراخوان پلیس فرانسه عبور از خط قرمز است

عفو بین‌الملل «تداوم فرسایش» حقوق بشر در فرانسه در سال ۲۰۲۳ را محکوم کرد

برج ایفل پس از ۶ روز تعطیلی به دلیل اعتصاب کارگران بار دیگر میزبان گردشگران شد