پولانسکی از ریاست جشنواره فیلم سزار فرانسه انصراف داد

پولانسکی از ریاست جشنواره فیلم سزار فرانسه انصراف داد
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رومن پولانسکی، کارگردان برجسته لهستانی دنیای سینما و هالیوود که در آمریکا تحت پیگرد قانونی است، در پی اعتراض جنبشهای فمینیستی از ریاست هیات داوران «جایزه سزار» فرانسه انصراف…

آگهی

رومن پولانسکی، کارگردان برجسته لهستانی دنیای سینما و هالیوود که در آمریکا تحت پیگرد قانونی است، در پی اعتراض جنبشهای فمینیستی از ریاست هیات داوران «جایزه سزار» فرانسه انصراف داد.

برگزار کنندگان جایزه سینمایی ملی فرانسه، سزار، در پاسخ به انتقاد مدافعان حقوق زنان، رومن پولانسکی را «هنردوستی سیری ناپذیر» خوانده است.

تیئری فرموو، مدیر جشنواره فیلم کن و از دوستان قدیمی آقای پولانسکی گفت: «شب گذشته با او صحبت کردم . به نظرم نباید مشکل روی مشکل اضافه کرد. او ویران و پریشان است. اظهار نظر درباره او حقیقتا به آگاهی جامع نیاز دارد. هرچند من به شرایط او آگاهم اما اظهار نظری نخواهم کرد.»

دادگاه عالی لهستان با استرداد رومن پولانسکی به آمریکا مخالفت کرده است.

رومن پولانسکی ۸۳ ساله متهم به سوء استفاده جنسی از دختری ۱۳ ساله در لس آنجلس در سال ۱۹۷۷ میلادی است. در آن زمان پولانسکی ۴۳ سال داشت. او در آن وقت در آمریکا به سه ماه زندان محکوم اما به قید وثیقه آزاد شد و به محل زندگی فعلی خود، فرانسه گریخت.

کارگردان لهستانی-فرانسوی که با فیلم پیانیست جایزه اسکار را در کارنامه هنری خود دارد، در پی تولید فیلم جدیدی در لهستان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه فروش ابزار آتش‌بازی هوایی را در آستانه روز جشن ملی ممنوع کرد

فراخوان بسیج مدنی برای بازگشت نظم به فرانسه؛ ماکرون با روسای مجلس ملی و سنا دیدار می‌کند

شورش و غارت در فرانسه؛ هزاران مامور پلیس با خودروهای زرهی بسیج و ۱۳۰۰ نفر بازداشت شدند