Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آمریکا با دستور دونالد ترامپ از معاهده تجاری اقیانوس آرام خارج شد

آمریکا با دستور دونالد ترامپ از معاهده تجاری اقیانوس آرام خارج شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ دستور خروج آمریکا را از معاهده موسوم به ترنس-پسیفیک صادر کرد.

آگهی

دونالد ترامپ دستور خروج آمریکا را از معاهده موسوم به ترنس-پسیفیک صادر کرد. آقای ترامپ در طول مبارزه های انتخاباتی وعده داده بود که در اولین روز ورود به کاخ سفید خواهان خروج آمریکا از توافق موسوم به توافق تجاری اقیانوس آرام خواهد شد.

بر اساس این توافق که سال گذشته در میان ۱۲ کشور حاصل شد کشورهای عضو قادر می شوند که مبادلات تجاری خود را با تعرفه ای بسیار کمتر از تعرفه کنونی انجام دهند. این پیمان هنوز رسما توسط کشورهای عضو اجرا نشده است. باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا از حامیان این توافق بود.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن پیش تر گفته بود که این معاهده بدون آمریکا بی معنی خواهد بود و به همین دلیل مذاکره کردن غیرممکن می شود.

از طرفی شماری از تحلیلگران می گویند که چین ممکن است بتواند خلاء ناشی از خروج آمریکا را پر کند.

کشورهایی که شامل این پیمان می شوند از جمله آمریکا، کانادا، ژاپن و استرالیا حدود ۴۰ درصد اقتصاد جهان را تشکیل می دهند.

این پیمان منتقدانی در آمریکا و کشورهای دیگر داشته است که اعتقاد دارند اجرای آن فقط به نفع شرکتهای بزرگ و چندملیتی خواهد بود.

آقای ترامپ همچنین در یکی از اولین دیدارهای خود به عنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا با مدیران کسب و کارهای این کشور ملاقات کرد. آقای ترامپ در این دیدار وعده انتخاباتی خود مبنی بر از بین بردن قوانین «دست و پاگیر» و کاهش مالیاتها را تکرار کرد. آقای ترامپ که در کاخ سفید صحبت می کرد گفت که به نظر او می توان مالیاتها را تا 75 درصد یا حتی بیشتر کاهش داد.

آقای ترامپ بار دیگر هشدار داد که مالیاتها را برای شرکتهایی که کسب و کار خود را به خارج آمریکا منتقل می کنند سنگین تر خواهد کرد.

رئیس جمهوری جدید آمریکا که خود پیش تر یک تاجر بود گفت: «ما قوانین را به حد زیادی کاهش می دهیم. ما قوانینی را خواهیم داشت که قدرتمند هستند و از مردم محافظت خواهند کرد. مشکلی که با قوانین کنونی داریم این است که با وجود آنها شما نمی توانید هیچ کاری را انجام دهید.»

روزهای اول ریاست جمهوری دونالد ترامپ که تحت تاثیر تظاهرات اعتراضی گسترده بود، روز دوشنبه با یک خبر خوش همراه شد. بنا به گزارشها از واشنگتن، پس از این که مارکو روبیو، یکی از سناتورهای مجلس سنا از اعتراض خود مبنی بر اعطای مقام وزیر خارجه به رکس تیلرسون دست کشید، راه برای تایید او به عنوان وزیر امور خارجه کابینه آقای ترامپ هموار شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد