انتخابات درون حزبی چپهای میانه در فرانسه به دور دوم کشیده می شود

انتخابات درون حزبی چپهای میانه در فرانسه به دور دوم کشیده می شود
نگارش از Euronews

شمارش اولیه آرای انتخابات درون حزبی سوسیالیستها در فرانسه نشان می دهد که بنوا امون، وزیر پیشین آموزش به همراه مانوئل والس به دور دوم راه پیدا می کنند.

شمارش اولیه آرای انتخابات درون حزبی سوسیالیستها در فرانسه نشان می دهد که بنوا امون، وزیر پیشین آموزش به همراه مانوئل والس به دور دوم راه پیدا می کنند. بر اساس شمارش اولیه آرا بنوا امون با اختلاف کمی از نخست وزیر سابق پیش است.

دور دوم انتخابات مقدماتی هفته آینده برگزار می شود تا نامزد چپهای میانه سوسیالیست مشخص شود.

تخمین زده می شود که بیش از یک و نیم میلیون نفر در انتخابات درون حزبی روز یکشنبه شرکت کرده اند. در دور اول هفت نامزد حضور داشتند و آرنو مونته بور، وزیر پیشین اقتصاد که در جایگاه سوم ایستاده است با پذیرش شکست، حمایت خود را از بنوا امون اعلام کرد.

نامزد سوسیالیستها در دور اول انتخابات ریاست جمهوری که اردیبهشت ماه برگزار می شود، با فرانسوا فیون از حزب «جمهوریخواهان» و مارین لوپن نامزد حزب راست افراطی «جبهه ملی» رقابت خواهد کرد.

نظرسنجیها نشان می دهند که این انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد و در این دور، نامزد راستهای میانه با نامزد راستهای تندرو رقابت خواهد کرد. بسیاری از تحلیلگران می گویند که در دور دوم چپهای میانه «سوسیالیست» و راستهای میانه «جمهوریخواهان» در ائتلافی نانوشته مانع پیروزی راستهای تندرو به رهبری مارین لوپن خواهند شد.

مطالب مرتبط