خبرهای عجیب و غریب از گوشه و کنار دنیا

خبرهای عجیب و غریب از گوشه و کنار دنیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

آگهی

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

نمایشگاه آثار نقاشی یک خرس در فنلاند

در حالی که هنرمندان اغلب تمایل دارند در مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار خود حاضر شوند، نقاش آثاری که روز سه شنبه ۱۷ ژانویه در هلسینکی، پایتخت فنلاند به نمایش در آمد ترجیح داد به خواب زمستانی خود ادامه دهد.

آثار این نمایشگاه را یک خرس ۱۷ ساله نقاشی کرده است. این خرس که ۴۲۳ کیلویی به رنگهای آبی و قرمز علاقه زیادی دارد.


صدمین جشن تولد دونده المپیک

با سابقه ترین ورزشکار بریتانیایی در عرصه رقابتهای المپیک صد سالگی خود را جشن گرفت. بیل لوکاس که در سال ۱۹۴۸ در مسابقات المپیک لندن شرکت کرده بود راز طول عمرش را نوشیدن ویسکی شامگاهی می داند.

بیل لوکاس در المپیک سال ۱۹۴۸ از راهیابی به مرحله نهایی مسابقات دوی استقامت باز ماند.


«دستمالی» مجسمه ترامپ توسط فعال اجتماعی

یک فعال اجتماعی عضو گروه فمینیست «فمن» به یک مجسمه با اندازه واقعی دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا حمله کرد. این حادثه در جریان یک مراسم رونمایی در مادرید روی داد.

خبرنگار رویترز از محل این حادثه گزارش داده است که این فعال اجتماعی با بالاتنه برهنه، از محوطه حفاظتی در نظر گرفته شده رد شده و به سوی مجسمه رفته است. وی سپس در حالی که دست خود را میان پاهای مجسمه برده بود فریاد زد: «بیضه های پدرسالاری را بمالید.»


اقدام نامتعارف باشگاه فوتبال در اسپانیا

یک باشگاه دسته سومی فوتبال در اسپانیا مربی اش را بدون در نظر گرفتن دستمزد استخدام کرده است. باشگاه فوتبال «سی دی تودلانو» جان کلارکسون، تاجر اسکاتلندی را به عنوان سر مربی خود برگزیده است. خودِ وی گزارش برخی رسانه ها مبنی بر سرمایه گذاری شخصی اش در این باشگاه را رد کرده است.

بنا به برخی گزارشها جان کلارکسون مبلغی را برای برعهده گرفتن مربیگری این تیم پرداخت کرده است. وی مدعی است سرمایه گذارانی در هند و بریتانیا از او حمایت مالی می کنند تا این تیم را مربی گری کند.


حشره ای به نام ترامپ

یک حشره کوچک که پوست زرد و سفید دارد به دلیل شباهت ظاهری با چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا هم نام او شد.

پیش از این ۹ گونه جانوری نیز در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما به نام وی نامگذاری شده است.


پیتزای مجانی برای رانندگان در ترافیک مانده

ایتالیایی ها به تحسین مردی پرداختند که بین رانندگان گیر کرده در ترافیک، پیتزای مجانی توزیع کرد.

سیمون دی ماریا روز دوشنبه ۱۶ ژانویه در جنوا به رانندگان پیتزا رساند. او درباره اقدام خود، پیتزا را راهی برای جبران یک روز بد توصیف کرد. توضیح فیسبوکی او بیش از دو هزار بار در این شبکه اجتماعی بازنشر شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جام جهانی فوتبال زنان؛ اسپانیا و سوئد راهی نیمه نهایی شدند

چین، ایران و روسیه به فعالیت اطلاعاتی در نیوزیلند متهم شدند

جام جهانی فوتبال زنان؛ شکست نیوزیلند میزبان مقابل فیلیپین؛ تساوی سوئیس و نروژ