Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نیروهای عراقی در یک قدمی تسلط کامل بر شرق موصل

نیروهای عراقی در یک قدمی تسلط کامل بر شرق موصل
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تلاش یگان های نظامی عراق برای آزاد سازی کامل موصل روز دوشنبه ادامه یافت و نیروهای عراقی یک گام دیگر به تسط کامل بر کرانه شرقی دجله نزدیک تر شدند.

آگهی

تلاش یگان های نظامی عراق برای آزاد سازی کامل موصل روز دوشنبه ادامه یافت و نیروهای عراقی یک گام دیگر به تسط کامل بر کرانه شرقی دجله نزدیک تر شدند.

طبق آخرین گزارش ها عملیات پاکسازی نیروهای ویژه عراقی در مناطق الشرطه، اندولس و نبی یونس با مقاومت پراکنده نیروهای داعش همراه شده است.

پیش تر و با عقب نشینی نیروهای داعش از چندین ساختمان دولتی در مرکز موصل و همچنین کنترل نیروهای دولتی بر دانشگاه این شهر، احتمال آزاد سازی محور شرقی این شهر تقویت شده بود.

طبق اعلام نیروهای عراقی ضربه بعدی به پیکره داعش در موصل از محور غربی و با تمرکز نیروها برای بازپس گیری تلعفر، ادامه پیدا خواهد کرد.

این درحالیست که با آزاد شدن محلات و روستاهای اطراف موصل بیش از پیش از جنایات داعش در این مناطق و رنجها و مصائب ساکنان پرده برداشته می شود.

به عنوان نمونه، در تازه ترین تصاویر دریافتی از محله القادسیا و الثانیا واقع در شرق موصل که به تازگی از دست داعش آزاد شده اند، گورستانی واقع در حیاط یک مدرسه ابتدایی دیده می شود؛ ساکنان مجبور بوده اند در زمان حکومت داعش، از این فضا به عنوان گورستان استفاده کنند.

مصطفی، یکی از ساکنان این منطقه می گوید: «حتی بعد از آزاد شدن هم نیروهای داعشی، ساکنان اینجا را هدف قرار می دادند. به هر فردی که خارج از قلمرو آنها زندگی می کرد به چشم یک مرتد نگاه می کردند. بنابراین تک تیراندازهای داعش، شهروندان را در خیابان هدف قرار می دادند. اینجا قبرستانی نداشتیم و رفتن به قبرستانهای مجاور هم برایمان امکان پذیر نبود بنابراین مجبور بودیم اینجا در حیاط مدرسه، فوتی ها را دفن کنیم.»

مثال دیگر، رعب و وحشتی است که داعش در یکی دیگر از مناطق آزاد شده شرق موصل از خود به یادگار گذاشته است و هنوز هم کابوسِ شب بسیاری از ساکنان آن است. در روستای بلادیت یک صندلی به نمایش گذاشته شده که نیروهای داعش از آن برای مجازات شهروندان و قطع انگشتان افراد خاطی، استفاده می کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروگانگیری داعش در روستوف؛ نیروهای ویژه روسیه در پی درگیری مرگبار زندانبانان را آزاد کردند

کارشناسان سازمان ملل از بریتانیا خواستند «عروس سابق داعش» را به کشور بازگرداند

وزارت اطلاعات ایران از دستگیری ۱۱ نفر در ارتباط با انفجارهای کرمان خبر داد