Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دونالد ترامپ در گفتگو با تایمز و بیلد به ناتو، برکسیت و مهاجران پرداخت

دونالد ترامپ در گفتگو با تایمز و بیلد به ناتو، برکسیت و مهاجران پرداخت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آیندۀ آمریکا که قرار است روز بیستم ژانویه سوگند ریاست جمهوری را ادا کند، روز یکشنبه در گفت و گویی با نشریۀ بریتانیایی تایمز لندن و آلمانی بیلد، به تشریح سیاست های خود در مورد

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آیندۀ آمریکا که قرار است روز بیستم ژانویه سوگند ریاست جمهوری را ادا کند، روز یکشنبه در گفت و گویی با نشریۀ بریتانیایی تایمز لندن و آلمانی بیلد، به تشریح سیاست های خود در مورد برکسیت، مهاجران و ناتو پرداخت.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا در مورد برکسیت با تاکید بر اینکه یک توافق جداگانه با بریتانیا امضا خواهد کرد، گفت: «فکر می کنم برکسیت به چیزهای بزرگی پایان خواهد داد. من آن را پیش بینی کرده بودم اما انتقادهایی که به من شد باورنکردنی بود. همان موقع هم گفتم که این اتفاق به دلیل آن است که مردم دیگر نمی خواهند افراد بیایند و کشورشان را نابود کنند. فکر می کنم بریتانیا با برکسیت کار هوشمندانه ای انجام داد.»

در این گفت و گو که با در دفتر کار دونالد ترامپ در منتهن صورت گرفته، وی همچنین با دعوت از دولت بریتانیا برای همراهی با آمریکا در مورد اسرائیل از این کشور خواسته است تمامی قطعنامه ها در شورای امنیت سازمان ملل علیه اسرائیل را وتو کند.

دونالد ترامپ که همواره با سیاست های مهاجرپذیری باراک اوباما مخالفت کرده، در مورد پناهجویانی که وارد اروپا می شوند با انتقاد از سیاست های رهبران این کشورها بویژه آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت: « من برای او احترام زیادی قائل هستم و فکر می کنم او رهبر بزرگی است. با اینحال معتقدم که او اشتباه فاجعه باری مرتکب شده و آنهم اجازۀ ورود به تمام این [مهاجران] غیرقانونی است. پذیرفتن این همه آدم بدون توجه به اینکه از کجا آمده اند اشتباه است. هیچ کس هم واقعا نمی داند آنها از کجا می آیند.»

رئیس جمهوری منتخب آمریکا در این گفت و گو بار دیگر انتقادهای خود علیه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو را تکرار و بر لزوم بازنگری در توافقات آن تاکید کرد. دونالد ترامپ در پاسخ به سوالات خبرنگاران تایمز و بیلد گفت: « خیلی وقت پیش گفتم که ناتو مشکلات زیادی دارد و یکی از آنها این است که کهنه شده است و کارایی ندارد چرا که خیلی وقت پیش تشکیل شده است. مورد دیگر اینکه کشورها سهمی را که برایشان تعیین شده نمی پردازند.»

رئیس جمهوری منتخب آمریکا همچنین از احتمال امکان لغو تحریم ها علیه روسیه در ریاست جمهوری وی در مقابل یک توافق هسته ای با مسکو برای کاهش سلاح های اتمی سخن گفته است. وی همچنین بار دیگر توافق اتمی با ایران را یک توافق بد خوانده است.

دونالد ترامپ در این گفت وگو تاکید کرده است که جرد کوشنر، داماد وی که به تازگی بعنوان مشاور ارشد وی منصوب شده حتما به توافق صلح میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها دست خواهد یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود

پرونده حق‌السکوت به بازیگر پورن؛ هواداران آمریکایی ترامپ فراخوان شورش و انقلاب دادند