Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برچسب آلایندگی خودرو در پاریس اجباری شد

برچسب آلایندگی خودرو در پاریس اجباری شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تهیه و نصب برچسب میزان آلایندگی خودرو از روز دوشنبه برای رانندگان پاریسی اجباری شد.

آگهی

تهیه و نصب برچسب میزان آلایندگی خودرو از روز دوشنبه برای رانندگان پاریسی اجباری شد. در روزهایی که آلودگی هوا در حد مجاز نباشد، خودروهای آلاینده، بسته به درجه برچسب، نوع سوخت مصرفی و میزان آلودگی هوا اجازه تردد در مرکز پاریس را ندارند. طبق آمار رسمی حدود ۶۰۰ هزار خودرو در طول یک روز در پاریس در رفت و آمدند.

یکی از راننده های پاریسی می گوید: «هنوز این برچسب را تهیه نکرده ام تازه امروز سفارش دادم.» دیگری می گوید: «بدلیل شغلم از مدتها پیش در جریان این برچسب ها بودم و از قبل آن را خریده ام.»

طبق این مقررات که مالکان معترض خودروهای قدیمی را روز یکشنبه ددور هم جمع کرد، کلیه خودروهای مدل ۱۹۹۷ و پایین تر، کلیه موتورسیکلت ها و کامیون های مدل ۲۰۰۰ و پایین تر و همچنین اتوبوس های مدل ۲۰۰۱ و پایین تر، تحت هیچ شرایطی برچسب دریافت نخواهند کرد و بدین ترتیب ، تردد آنها در سطح شهر پاریس از دوشنبه تا جمعه ساعت ۸ صبح تا ۸ شب ممنوع خواهد بود.

فیلیپ بوشنو، نماینده موسسه اتومبیلرانان فرانسه در این مورد می گوید: «ما چه کسی هستیم که بخواهیم دیگری را از تردد منع کنیم؟ ما نه هروئین خریده ایم و نه کوکایین، بلکه پول خود را بابت اتومبیل داده ایم. ماشینی خریده ایم که مجوز رانندگی روی آن بوده. پولمان را بابت آن هزینه کرده ایم حالا چرا باید به بهانه اینکه ماشین ما کمی بیشتر آلوده کننده است از رانندگی با آن محروم شویم. به چه دلیلی افرادی که توانایی و قدرت خرید خودروی نو ندارند باید از حق رانندگی محروم شوند.«

طبق این مقررات جدید که از چند هفته پیش در لیون و گرونوبل هم اجرایی شده، در روزهای آلوده، خودروهای آلاینده اجازه تردد نخواهند داشت و رانندگان متخلف در آینده نزدیک ۶۸ یورو جریمه خواهند شد. هزینه تهیه این برچسب بصورت آنلاین حدود ۵ یورو است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برچسب آلایندگی هوا برای تردد تمامی خودروها در پاریس اجباری شد

حکم بی‌سابقه دادگاه فرانسه: «همه زنان افغان» می‌توانند از حق پناهندگی بهره‌مند شوند

زنانه‌ترین ارتش‌های جهان کدامند؟