پارلمان ونزوئلا برکناری نیکلاس مادورو را تصویب کرد

پارلمان ونزوئلا برکناری نیکلاس مادورو را تصویب کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان ونزوئلا روز دوشنبه به برکناری نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور رای داد.

آگهی

پارلمان ونزوئلا روز دوشنبه به برکناری نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور رای داد. پارلمان ونزوئلا که با اکثریت مطلق مخالفان رئیس جمهوری کشور اداره می شود، نیکلاس مادورو را به کوتاهی از وظایف متهم کرده و وی را مسئول بحران بی سابقۀ اقتصادی و سیاسی در این کشور دانسته است.

خولیو برخس، رئیس پارلمان ونزوئلا به هنگام تصویب این قانون گفت: «ما خواهان یک راه حل انتخاباتی برای حل بحران ونزوئلا هستیم. انتخاباتی که مردم بتوانند از طریق آرایشان حرف بزنند و این چیزی است که پارلمان می خواهد.»

قانون تصویب شدۀ مذکور در مورد برکناری نیکلاس مادورو سمبلیک است و قابلیت اجرایی ندارد. پیش از آغاز جلسۀ پارلمان برای این رای گیری، دادگاه عالی ونزوئلا اعلام کرده بود پارلمان این کشور قدرت برکناری رئیس جمهور در این کشور را ندارد.

تصویب قانون برکناری نیکلاس مادورو توسط پارلمان این کشور با واکنش تمسخرآمیزی از سوی رئیس جمهوری ونزوئلا و وزرای کابینه در نشست دولت روبرو شد.

وی که روز گذشته از افزایش ۵۰ درصدی حقوق حداقلی کارکنان دولت خبر داده بود، همزمان با رای پارلمان، از ورود اسکناس های ۲۰.۰۰۰ بولیواری به گردش مالی این کشور خبر داد. ورود این اسکناس ها به بازار در پی باطل اعلام شدن اسکناس های ۱۰۰ بولیواری در این کشور در ماه گذشته صورت می گیرد که تا پیش از این بزرگترین قطعۀ اسکناس در ونزوئلا بود.

افزایش تورم و گرانی سرسام آور در ونزوئلا همراه با نرخ بیکاری بالا از دلایل مخالفت رو به گسترش با نیکلاس مادوروست. طبق نظرسنجی های صورت گرفته، نزدیک به ۸۰ درصد از مردم ونزوئلا مخالف سیاست های رئیس جمهوری سوسیالیست این کشور هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید

خبر خوش برای مردم ونزوئلا؛ نرخ تورم به ۱۹۳ درصد رسید