سخنان تند و جنجالی در فیلم مخفی؛ سفیر اسرائیل در لندن از دولت بریتانیا عذرخواهی کرد

سخنان تند و جنجالی در فیلم مخفی؛ سفیر اسرائیل در لندن از دولت بریتانیا عذرخواهی کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مارک رگو، سفیر اسرائیل در لندن بخاطر سخنان تند و جنجالی یکی از کارمندان سفارت علیه نمایندگان پارلمان بریتانیا ضمن عذرخواهی اعلام کرد که سخنان جنجالی دیپلمات بیانگر نظر رسمی دولت اسرائیل…

مارک رگو، سفیر اسرائیل در لندن بخاطر سخنان تند و جنجالی یکی از کارمندان سفارت علیه نمایندگان پارلمان بریتانیا ضمن عذرخواهی اعلام کرد که سخنان جنجالی دیپلمات بیانگر نظر رسمی دولت اسرائیل نیست.

آگهی

شاعی ماسوت، دیپلمات اسرائیلی در فیلمی که مخفیانه توسط خبرنگار به ظاهر دوست اسرائیل و برای شبکه خبری الجزیره تهیه شده است می گوید می خواهد برخی از نمایندگان بریتانیایی از جمله سر آلن دانکن را بی اعتبار کند و از کار کنار زند.

آلن دانکن، معاون بوریس جانسون، وزیر امور خارجه بریتانیا از منتقدان سرسخت شهرکسازی در سرزمین های اشغالی فلسطینیان و از حامیان تشکیل کشور مستقل فلسطین است.

در این فیلم که در آن سخنان ماریو استریزولو، سیاستمدار و فعال بریتانیایی نیز ضبط شده است از حذف سیاستمداران بریتانیایی ضد سیاست های دولت اسرائیل با درگیر کردن آنها در رسوایی های کوچک نیز صحبت به میان می رود. ظاهرا خانم استریزولو بدنبال انتشار این فیلم استعفاء کرده است.

شاعی ماسوت، دیپلمات اسرائیلی در فیلم تهیه شده بوریس جانسون وزیر امور خارجه بریتانیا را «آدمی خوب» اما «بی مسئولیت» و «ابله» می نامد.

وزارت امور خارجه بریتانیا بدنبال عذرخواهی سفیر اسرائیل و برغم جنجال به پا شده اعلام کرد که روابط این کشور با اسرائیل قوی خواهد ماند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در بحبوحه تنش‌های دیپلماتیک، هند صدور ویزا برای کانادایی‌ها را به حالت تعلیق درآورد

ممنوعیت ورود هیئت پارلمانی اروپا به تونس؛ بروکسل توافقنامه مهاجرتی را تعلیق می‌کند؟

درخشش تیلور سوئیفت در جوایز موزیک ویدیوی ام‌تی‌وی ۲۰۲۳؛ «ضد قهرمان» بهترین موسیقی سال شد