فورد از تاسیس کارخانۀ تولید خودرو در مکزیک منصرف شد

فورد از تاسیس کارخانۀ تولید خودرو در مکزیک منصرف شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مسئولان شرکت خودروسازی فورد روز سه شنبه اعلام کردند از راه اندازی خط تولید خودروهای لوکس در مکزیک منصرف شده اند.

آگهی

مسئولان شرکت خودروسازی فورد روز سه شنبه اعلام کردند از راه اندازی خط تولید خودروهای لوکس در مکزیک منصرف شده اند. شرکت فورد قصد داشت کارخانه ای را با بیش از یک و نیم میلیارد دلار در مکزیک تاسیس کند.

فورد همزمان با این تصمیم خود، از ۷۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری برای راه اندازی خطوط تولید خودروهای فورد در ایالت میشیگان خبر داده است. فورد می گوید در نتیجۀ این سرمایه گذاری ۷۰۰ نفر در این شرکت خودروسازی استخدام خواهند شد.

مارک فیلد، یکی از مدیران فورد در سخنانی، سیاست های طرفدار رشد اقتصادی را که کنگره و دونالد ترامپ بر اجرای آن تاکید کرده اند، از دلایل تشویق این شرکت خودروسازی به انصراف از ساخت این کارخانه در مکزیک اعلام کرد.

مسئولان شرکت فورد انصراف خود را سه ساعت پس از توییتر انتقادی دونالد ترامپ از شرکت جنرال موتورز اعلام کردند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در توییتر خودبا انتقاد از ساخت مدل شورلت کروز توسط جنرال موتورز در مکزیک، تاکید کرده است عوارض گمرکی بالایی برای این اتومبیل ها برای ورود به آمریکا وضع خواهد کرد.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا در جریان کارزار انتخاباتی خود انتقادهای زیادی را از انتقال خط تولید توسط موسسات آمریکایی به کشورهایی مانند چین و هند مطرح کرده و از تصمیم خود برای تعیین مالیات های سنگین برای این موسسات خبر داده بود.

General Motors is sending Mexican made model of Chevy Cruze to U.S. car dealers-tax free across border. Make in U.S.A.or pay big border tax!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 3 janvier 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گاف‌های جو بایدن و دونالد ترامپ؛ سلامت نامزدها سرنوشت انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا را تعیین می‌کند؟

جنگ اسرائیل و حماس یک سال مانده تا رقابت احتمالی بایدن با ترامپ در انتخابات؛ نظرسنجی‌ها چه می‌گویند؟

ترامپ: نتانیاهو شب قبل کشتن سلیمانی از عملیات عقب‌نشینی کرد؛ حزب‌الله لبنان بسیار باهوش است