بازداشت تهدیدکننده اینترنتی جشن های سال نو میلادی در استرالیا

بازداشت تهدیدکننده اینترنتی جشن های سال نو میلادی در استرالیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با نزدیک شدن زمان برگزاری جشن های سال نوی میلادی، پلیس استرالیا روز پنجشنبه از دستگیری فردی خبر داد که در ارتباط با مراسم آغاز سال جدید در سیدنی تهدیداتی اینترنتی را مطرح کرده…

آگهی

همزمان با نزدیک شدن زمان برگزاری جشن های سال نوی میلادی، پلیس استرالیا روز پنجشنبه از دستگیری فردی خبر داد که در ارتباط با مراسم آغاز سال جدید در سیدنی تهدیداتی اینترنتی را مطرح کرده بود.

پلیس استرالیا این مرد ۴۰ ساله را پس از خروج از هواپیمایی از مبداء لندن در فرودگاه سیدنی بازداشت کرد.

در همین حال میک فولر، معاون کمیسر پلیس سیدنی از حضور دو هزار نیروی پلیس اضافی برای تامین امنیت جشن های سال نوی میلادی خبر داد.

وی اظهار داشت: «قطعا از سوی ما راهبردهای مختلفی دنبال خواهد شد، نه تنها در شهر بلکه فراتر از آن! این تنها به پلیس هم محدود نمی شود و بلکه رویکرد کل بدنه دولت است تا بالاترین سطح ایمنی برای مردم به دست آید.»

خبر دستگیری اخیر در فرودگاه سیدنی در حالی منتشر شده است که هفته گذشته پلیس استرالیا از خنثی سازی طرح حمله ای خبر داده بود که به گفته پلیس با الهام گیری از گروه داعش برنامه ریزی شده بود.

تعداد دستگیر شدگان در ارتباط با این طرح پنج نفر اعلام شده است و بنا به اعلام پلیس این افراد قصد داشتند با استفاده از مواد منفجره، چاقو و اسلحه رشته حملاتی را در ملبورن ترتیب دهند.

انتظار می رود حدود پانصد هزار نفر شنبه شب برای شرکت در جشن آغاز سال نوی میلادی در مرکز شهر ملبورن حاضر شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوئیس فعالیت حماس و عناصر مرتبط با آن را در خاک خود ممنوع می‌کند

دولت هند کشاورزان خشمگین را به مذاکره دعوت کرد

ماجرای مرموز کشف پای قطع شده یک انسان در متروی نیویورک