مرد مظنون به ارتباط با عامل حمله برلین آزاد شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مرد مظنون به ارتباط با عامل حمله برلین آزاد شد

پلیس آلمان مرد۴۰ ساله تونسی را که در ارتباط با حمله هفته گذشته به بازار کریسمس برلین بازداشت کرده بود آزاد کرد. پلیس آلمان گفته بود که او با انیس عامری، عامل این حمله ارتباط داشته است.

سخنگوی پلیس آلمان گفت: «دلیل بازداشت او این بود که تصور می شد انیس عامری درست قبل از حمله برلین به او پیغام و تصویر فرستاده بود. تحقیقات بعدی ما نشان داد که او کسی نبود که انیس عامری این پیغامها را به او فرستاده بود.»

سخنگوی پلیس همچنین اعلام کرد که سیستم خودکار ترمز کامیونی که این حمله با آن صورت گرفته بود مانع شده بود که شمار قربانیان افزایش پیدا کند. این کامیون اسکانیا به سیستم ترمزی مجهز است که هنگام تصادف به طور خودکار عمل می کند.

انیس عامری ۲۴ ساله چند روز پس از این اتفاق در شهر میلان ایتالیا توسط ماموران پلیس کشته شد.

پلیس ایتالیا سه خانه را در شهر رم و اطراف آن شناسایی و بازرسی کرده است که گفته می شود احتمالا انیس عامری زمانی را در آنها گذرانده بود.

انیس عامری در ویدیویی به گروه داعش وفاداری خود را اعلام کرده بود.

او هفته گذشته پس از این که به زور سوار بر یک کامیون شد، راننده آن را کشت و کامیون را به سمت مردمی که در بازار کریسمس پایتخت آلمان بودند هدایت کرد. در این حمله ۱۲ نفر کشته شدند و ۵۰ نفر مجروح شدند.

انیس عامری حدود پنج سال قبل وارد آلمان شد و درخواست پناهندگیش در این کشور رد شده بود. مقامهای امنیتی آلمان او را به عنوان فردی بالقوه خطرناک شناسایی کرده بودند.