اسکی آلپاین: سومین پیروزی یانسرود در مسابقات سوپر جی فصل

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اسکی آلپاین: سومین پیروزی یانسرود در مسابقات سوپر جی فصل

کیِتیل یانسرود که پیش از این در مسابقه سوپر جی وال دیزر و وال گاردنا مکان نخست را از آن خود کرده بود در سانتا کاترینای ایتالیا نیز پیروز این ماده شد.

این اسکی باز نروژی که در مسابقات سوپر جی فصل غیر قابل دسترس نشان داده، در غیاب هموطنش، اکسل اسویندال که به دلیل ناراحتی از ناحیه زانو در این مسابقات غایب است، با ثبت زمان ۱ دقیقه و ۳۰ ثانیه ۸۸ صدم ثانیه، بهترین رکورد را از خود به جای گذاشت و بر سکوی نخست قرار گرفت.

یانسرود با کسب هجدهمین پیروزی در مسابقات جام جهانی اسکی آلپاین، خود را در صدر جدول کلی رقابت های فصل به مارسل هیرشر اتریشی نزدیک تر کرد. او اکنون ۱۵۱ امتیاز کمتر از هیرشر دارد.

هانس رایشلت، اسکی باز کهنه کار اتریشی که قهرمانی این ماده در سال ۲۰۰۸ را در کارنامه دارد با شصت صدم ثانیه اختلاف نسبت به یانسرود مکان دوم را از آن خود کرد تا برای نخستین بار قرار گرفتن بر روی سکو را از زمستان گذشته تاکنون تجربه کند.

مکان سوم مسابقه سوپر جی در سانتا کاترینا نیز به دومینک پاریس ایتالیایی تعلق گرفت. پاریس که در خانه مسابقه می داد با ۶۵ صدم ثانیه اختلاف نسبت به نفر نخست به کار خود پایان داد. او با اینحال نسبت به کریستوف اینرهوفر، هموطنش که از بخت های مسابقه سرعت روز چهارشنبه قلمداد می شود، جایگاه بهتری کسب کرد. اینرهوفر در مکان هجدهم مسابقه سوپر جی ایتالیا قرار گرفت.