Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تجمع اعتراضی «غیرقانونی» مقابل کنسولگری ترکیه در مشهد برگزار شد

تجمع اعتراضی «غیرقانونی» مقابل کنسولگری ترکیه در مشهد برگزار شد
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

عصر روز دوشنبه ۲۹ آذر ماه، علی‌رغم اعلام رسمی فرمانداری شهر مشهد مبنی بر ممنوعیت هرگونه تجمع در مقابل کنسولگری ترکیه، تجمعی اعتراضی در مقابل این کنسولگری شکل گرفت. شورای هماهنگی حزب‌الله در پاسخ به تجمع‌های صورت گرفته در برابر کنسولگری‌های ایران در ترکیه برای این تجمع فراخوان داده بود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا صبح روز دوشنبه استانداری تهران و فرمانداری مشهد اعلام کردند هرگونه تجمع در مقابل ساختمان‌های دیپلماتیک ترکیه ممنوع است و هیچ مجوزی برای تجمع صادر نشده است.

محسن همدانی، معاون امنیت ملی استانداری تهران صبح دوشنبه در این رابطه گفت: «تجمع در مقابل سفارت ترکیه غیر قانونی بوده و مجوزی برای آن صادر نشده است.» وی افزود: «تا ساعت ۹ صبح امروز هیچ تقاضایی برای تجمع مقابل سفارت ترکیه به دست ما نرسیده، بنابراین هیچ مجوزی هم صادر نشده است و هر گونه تجمع مقابل سفارت این کشور غیر قانونی و پلیس مانع هر تجمعی خواهد شد و با آن برخورد می‌کند.»

فرمانداری مشهد نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود: «نظر به پخش فراخوان تجمع در مقابل کنسولگری ترکیه در مشهد در فضای مجازی هیچ فرد یا گروهی به این منظور مراجعه یا درخواستی از فرمانداری و مقامات مسئول نداشته و هیچ مجوزی هم صادر نشده است… هرگونه تجمع در مقابل کنسولگری ترکیه و سایر مراکز وابسته به آن در مشهد غیرقانونی است و با قانون‌شکنان با قاطعیت برخورد خواهد شد.»

از روز یکشنبه شورای هماهنگی حزب‌الله در «کانال خبری انصار نیوز» برای این تجمع فراخوان داده و نوشته بود در پاسخ به تجمع صورت گرفته در مقابل کنسولگری ایران در استانبول، روز دوشنبه ساعت ۱۵ تجمعی در مقابل کنسولگری ترکیه در مشهد در خیابان خیام برگزار می‌شود.

علیرغم اعلام رسمی فرمانداری شهر مشهد در رابطه با ممنوعیت هرگونه تجمع در مقابل کنسولگری ترکیه ، تجمعی اعتراضی در مقابل این کنسولگری شکل گرفت pic.twitter.com/09uz0N2PfD

— وقایع اتفاقیه (@VaghayeDaily) December 19, 2016

در روزهای اخیر و به‌دنبال تحولات سوریه، تعدادی از معترضین نسبت به نقش ایران و روسیه در جنگ حلب مقابل کنسولگری ایران و روسیه در آنکارا و استانبول تجمع کردند. روز دوشنبه بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز در واکنش به این اعتراضات گفت: «ما در چند روز گذشته چند تظاهرات را در آنکارا و استانبول داشتیم. تظاهراتی که در آنکارا در برابر سفارت ایران برگزار شد غیرمتعارف و ناسنجیده بود. بدون اینکه به سفارت ایران از قبل اطلاع داده باشند. ما تصور می‌کنیم که این اقدامات هدایت شده و توسط افراد خاص یا احزاب و گروه‌های خاصی در منطقه انجام شده است. آنها تلاش داشتند که این اقدام را به کشورهای دیگر نیز سرایت دهند بدون اینکه دلیل و توجیهی داشته باشند و درواقع به بهانه حلب این تظاهرات را برگزار کرده بودند […] اینکه این اقدامات از چه جایگاه و منبعی تغذیه شده برای ما روشن است و ما اطلاعات و اشراف کامل در این زمینه داریم.»

تجمع مقابل کنسولگری #ترکیه در #مشهد با عنوان "جشن آزادی #حلب"/ رجانیوز pic.twitter.com/wAzcs3IJZK

— روزنامه شهروند (@shahrvand_paper) December 19, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه قرارداد خرید ۴۰ فروند جنگنده‌ اف-۱۶ از آمریکا را امضا کرد

ونزوئلا و ترکیه بر سر استخراج و بهره برداری از معادن طلا توافقنامه امضا کردند

سیل در آنتالیای ترکیه دستکم یک قربانی گرفت