ابراز امیدواری فرانسه به همراهی روسیه با قطعنامه شورای امنیت درباره حلب

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ابراز امیدواری فرانسه به همراهی روسیه با قطعنامه شورای امنیت درباره حلب

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه ابراز امیدواری کرد روسیه به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره بحران سوریه رای مثبت دهد.

شورای امنیت قرار است در نشست روز پنجشنبه درباره حضور ناظران سازمان ملل در حلب به منظور نظارت بر اقدامات نیروهای دولتی و همچنین توزیع کمک های بشردوستانه رای گیری کند.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه گفت: «روسیه از حق وتوی خود بارها استفاده کرده است. اما آیا از آن برای قطعنامه ای که هدفش کمک بشردوستانه است، استفاده خواهد کرد؟ هدف ما از این قطعنامه تنها حفاظت از انسانهای بی دفاع است.»

پوتین: مرحله بعدی، آتش بس سراسری در سوریه است

همزمان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه که به ژاپن سفر کرده از راه حلی جدید جهت پایان دادن به جنگ داخلی سوریه خبر داد و افزود که مرحله بعد از پایان جنگ در حلب، برقراری آتش بس در سراسر خاک سوریه است.

رئیس جمهوری روسیه گفت: «برای دستیابی به آتش بس سراسری در سوریه، در حال مذاکره با نمایندگان گروه های مخالفان مسلح با واسطه دولت ترکیه هستیم.»

همزمان با خروج مخالفان مسلح از شهر حلب، عملیات خروج ساکنان نواحی شرقی آغاز شده است. از روز پنج شنبه گذشته تاکنون بیش از ۶ هزار نفر با اتوبوس از شرق حلب خارج شدند. به گفته سازمان ملل متحد دست کم ۵۰ هزار نفر دیگر در انتظار خروج از شهر هستند.