Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

رای عدم اعتماد نمایندگان اپوزیسیون به رئیس جمهور ونزوئلا

رای عدم اعتماد نمایندگان اپوزیسیون به رئیس جمهور ونزوئلا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مخالفان دولت در ونزوئلا که اکثریت پارلمان را در اختیار دارند روز سه شنبه در غیاب نمایندگان حزب حاکم، ضمن دادن رای عدم اعتماد به نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور، وی را مسئول نقض حقوق بشر و ویرانی بنی

آگهی

مخالفان دولت در ونزوئلا که اکثریت پارلمان را در اختیار دارند روز سه شنبه در غیاب نمایندگان حزب حاکم، ضمن دادن رای عدم اعتماد به نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور، وی را مسئول نقض حقوق بشر و ویرانی بنیان های اقتصادی و اجتماعی کشور قلمداد کردند. در مقابل نمایندگان هوادار دولت پس از ترک نشست پارلمان هنگام رای گیری، این اقدام را تلاشی برای کودتا خواندند.

این نمایش قدرت در شرایطی صورت می گیرد که اپوزیسیون پیش از این در تلاشی نافرجام سعی در برگزاری همه پرسی برای خلع مادورو از قدرت کرده بود.

دولت ونزوئلا به تازگی برای جلب اعتماد مخالفان و بازگرداندن آنها به فرایند گفتگو چهار تن از زندانیان سیاسی را آزاد کرد اما اپوزیسیون این اقدام را کافی نمی داند و خواهان آزادی بیش از یکصد مخالف در بند و کسب امتیازات بیشتر است.

مادورو که دولتش علاوه بر تنش های سیاسی با بحران اقتصادی و تورم بیش از ۷۰۰ درصدی روبروست روز دوشنبه برای مقابله با مافیای اقتصادی دستور خارج کردن اسکناس های ۱۰۰ بولیواری و بستن مرز میان این کشور و کلمبیا را صادر کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ونزوئلا و ترکیه بر سر استخراج و بهره برداری از معادن طلا توافقنامه امضا کردند

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید