Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تخلیه غیر نظامیان از شرق حلب به گزارش تلویزیون دولتی سوریه

تخلیه غیر نظامیان از شرق حلب به گزارش تلویزیون دولتی سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گزارش تلویزیون دولتی سوریه هزاران نفر از مردم شهر حلب که در خط مقدم جنگ گیر افتاده بودند روز سه شنبه به کمک نیروهای ارتش سوریه از مناطق تحت درگیری به نقاط دورتری انتقال داده…

آگهی

به گزارش تلویزیون دولتی سوریه هزاران نفر از مردم شهر حلب که در خط مقدم جنگ گیر افتاده بودند روز سه شنبه به کمک نیروهای ارتش سوریه از مناطق تحت درگیری به نقاط دورتری انتقال داده شدند. دولت سوریه با پخش تصاویری از انتقال کودکان، زنان، افراد سالخورده و معلولان به خارج از مناطق جنگی خبر داده است.

یک زن در حلب با نشان دادن آسیب هایی که به بدن پسرش وارد شده است و با شکایت از جنگجویان مخالف دولت می گوید: «به بدنش نگاه کنید. می دانید چرا اینجا آمدیم برای اینکه از دست آنها فرار کنیم. ببینید چطور آنها پسر مرا شکنجه کردند. آنها اجازه نمی دادند ما عبور کنیم.»

از سوی دیگر آژانس کمک های بشر دوستانه سازمان ملل متحد می گوید که آنها خروج ۳۷ هزار نفر را از شرق حلب ثبت کرده اند با این حال هزاران نفر در این برآورد ثبت نشده اند.

یک سرباز ارتش سوریه در حلب درباره مقصد آوارگان شهر حلب می گوید: «آنها به جایی می روند که خودروها منتظرشان هستند تا به محلی امن منتقل شوند.»

در تحولی دیگر یک مقام ارشد ترکیه گفته است که ترکیه در حال مذاکره با روسیه برای بازکردن کریدوری برای تخلیه جنگجویان شورشی مخالف دولت و افراد غیر نظامی باقی مانده در حلب هستند، اما هنوز هیچ توافقی در این زمینه بدست نیامده است.

همچنین فرانسه روز سه شنبه خواستار تشکیل فوری جلسه سازمان امنیت سازمان ملل در ارتباط با شرایط شهر حلب شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هزاران شلیک در روز؛ وضعیت زرادخانه حزب‌الله لبنان چگونه است؟

رویترز: اسرائیل برای تنش قریب‌الوقوع با حزب‌الله از طریق تشدید نبردهای در سایه آماده می‌شود

دیدار رئیس جمهور سوریه با خامنه ای در تهران؛ اسد: هزینه مقاومت کمتر از هزینه سازش است