تقویت ارتش عراق در عملیات آزادسازی موصل

تقویت ارتش عراق در عملیات آزادسازی موصل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

چند هزار نفر از از اعضای پلیس فدرال عراق در «بخدیدا» در جنوب شرقی موصل آماده پیوستن به نیروهای ارتش برای حمله به مواضع داعش در شهر موصل هستند.

آگهی

چند هزار نفر از از اعضای پلیس فدرال عراق در «بخدیدا» در جنوب شرقی موصل آماده پیوستن به نیروهای ارتش برای حمله به مواضع داعش در شهر موصل هستند. نیروهای ارتش عراق در هفته گذشته با ضد حملات شدید نیروهای داعش مواجه شده اند که پیشروی آنها را بشدت کند کرده است.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق روز دوشنبه از مواضع ارتش در حوالی موصل دیدار کرد و گفت: «شهرندان عزیزمان در نینوا، ما برای آزادی شما آمده ایم و مطمئن باشید که که این کار انجام میشود، و تنها مسئله زمان مطرح است. زمان به نفع ماست، ما داعش را از بین می بریم. آنها هیچ جایی در میان ما ندارند. من از شما می خواهم که از نیروهای ارتش عراق استقبال کنید همانطور که مردم در مناطق آزاد شده از آنها استقبال کردند.»

در حالی که ارتش عراق به کندی در موصل پیش می رود، برخی از ساکنان شرق موصل که از خانه هایشان آواره شده اند تصمیم گرفته اند به محل زندگیشان بازگردند. آنها معتقدند که شرایط در بخش هایی از شهر به اندازه کافی برای بازگشت امن است.

نیروهای ارتش عراق می گویند که تاکنون یک چهارم شهر موصل را از داعش پس گرفته اند، با این حال مقاومت شدید نیروهای داعش پیشروی نیروهای دولتی عراقی را بشدت کند کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طوفان شن موصل عراق را در بر گرفت

وزارت اطلاعات ایران از دستگیری ۱۱ نفر در ارتباط با انفجارهای کرمان خبر داد

«بیتل داعشی» در بریتانیا به ۸ سال زندان محکوم شد