Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نگرانی ایتالیایی ها از آینده کشورشان پس از همه پرسی

نگرانی ایتالیایی ها از آینده کشورشان پس از همه پرسی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رای منفی مردم ایتالیا به اصلاح قانون اساسی این کشور اگر چه برای مخالفان این اصلاحات رضایت بخش بوده اما نگرانی ایتالیایی ها نسبت به آینده کشورشان را کاهش نداده…

آگهی

رای منفی مردم ایتالیا به اصلاح قانون اساسی این کشور اگر چه برای مخالفان این اصلاحات رضایت بخش بوده اما نگرانی ایتالیایی ها نسبت به آینده کشورشان را کاهش نداده است.

با کناره گیری ماتئو رنزی از سمتش به عنوان نخست وزیر ایتالیا احتمال روی کارآمدن فردی از حزب راست افراطی لیگ شمال و یا جنبش پنج ستاره افزایش یافته است.

یکی از شهروندان رم می گوید: «به عقیده من هیچ چیزی مشخص و واضح نیست، مثل آنچه در آمریکا رخ داد و همه فکر می کردند با روی آمدن ترامپ همه چیز به سمت بدتر شدن پیش می رود اما اینطور نشد و چیزی تغییر نکرد و اینجا هم همین اتفاق رخ داده است.»

دیگری نیز می گوید: «رای من نه بود. باید دید که شرایط چگونه پیش خواهد رفت. شرایط به نظر پیچیده است و هیچ جایگزینی از نقطه نظر سیاسی در حال حاضر نمی بینم. نمی دانم چه سناریویی در انتظار ما است. خیلی مطمئن نیستم اما چشم انداز روشنی وجود دارد.»

بر اساس آخرین نتایج منتشر شده از شمارش آرای همه پرسی در ایتالیا، ۶۰ در صد از مردم این کشور به اصلاحات نه گفته و ۴۰ درصد نیز موافق اصلاح قانون اساسی کشورشان هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوئیس در پی بحث‌های مرتبط با جنگ اوکراین سیاست بی‌طرفی خود را به همه‌پرسی می‌گذارد

جایگاه و مفاهیم زن و خانواده در قانون اساسی ایرلند؛ رای «نه» در صدر آرا همه‌پرسی قرار گرفت

سوئیسی‌ها در یک همه‌پرسی به افزایش میزان مستمری بازنشستگی رای دادند