واکنشهای مقامات اروپایی به نتیجه همه پرسی در ایتالیا

واکنشهای مقامات اروپایی به نتیجه همه پرسی در ایتالیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ایتالیا یکی از مهمترین کشورهای عضو اتحادیه اروپایی است و نه به همه پرسی در این کشور که با استعفای نخست وزیر مواجه شد واکنشهای برخی از رهبران و مقامات اروپایی را در پی…

آگهی

ایتالیا یکی از مهمترین کشورهای عضو اتحادیه اروپایی است و نه به همه پرسی در این کشور که با استعفای نخست وزیر مواجه شد واکنشهای برخی از رهبران و مقامات اروپایی را در پی داشت.

آنگلا مرکل گفت: « ناراحتم از اینکه نتیجه همه پرسی آنگونه که نخست وزیر ایتالیا خواسته بود پیش نرفت چرا که همواره از اصلاحات او حمایت کرده ام البته این یک مساله داخلی ایتالیا است و باید به آن احترام گذاشت.»

میشل سپن، وزیر دارائی فرانسه هم گفت: « نباید نتیجه این همه پرسی را چیزی به جز نه به اصلاحات قانون اساسی بدانیم. ایتالیایی ها بطور شفاف به این اصلاحات نه گفته اند. اما اگر از آنها درباره اروپا بپرسیم مطمئنا همه آنها با ساختار اروپا و ایتالیای قوی داخل آن موافق هستند.»

جروم دیسلبلوم وزیر دارائی هلند هم گفت: « همه پرسی یک روند دموکراتیک را طی کرد و پیامدی روی اقتصاد ایتالیا و اروپا نخواهد گذاشت. مشکل اینجاست که بحران دیروز همچنان امروز هم باقی است و باید با آن مبارزه کنیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک نظرسنجی: اکثر بریتانیایی‌ها اکنون موافق پیوستن مجدد به بازار واحد اتحادیه اروپا هستند

همه‌پرسی تاریخی در استرالیا برای به رسمیت شناختن حقوق بومیان کشور

سرپیچی ورشو از خواست بروکسل؛ لهستان برای مقابله با ورود مهاجران غیرقانونی همه‌پرسی برگزار می‌کند