نماینده سازمان ملل تشکیل دولت جدید توسط حوثی ها را به زیان صلح خواند

نماینده سازمان ملل تشکیل دولت جدید توسط حوثی ها را به زیان صلح خواند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اسماعیل ولد الشیخ احمد، نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن، تشکیل «دولت نجات ملی» در صنعا، پایتخت، توسط حوثی ها و حزب وابسته به علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری سابق را به زیان تلاش هایی خواند که هدفش ص

آگهی

اسماعیل ولد الشیخ احمد، نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن، تشکیل «دولت نجات ملی» در صنعا، پایتخت، توسط حوثی ها و حزب وابسته به علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری سابق را به زیان تلاش هایی خواند که هدفش صلح و پایان دادن به درگیری هاست.

در جلسه فوق العاده شورای عالی سیاسی در روز سه شنبه در شهر صنعا، «عبدالعزیز بن حبتور» بعنوان نخست وزیر دولت نجات ملی رای اعتماد گرفت. کابینه آقای بن حبتور از سه معاون نخست وزیر، ۳۰ وزیر و هشت وزیر مشاور تشکیل شده است. سه نفر از اعضای کابینه زن هستند.

یکی از ساکنان صنعا تشکیل دولت در شمال یمن را «ضروری» خواند و گفت:«ما باید مقاومت کنیم، ما دو سال صبورانه مقاومت کرده ایم. دولت باید تشکیل می شد و یمن به یُمن مردان تحصیل کرده و دانش آموخته که مصالح و نیازهای مردم را می فهمند، کشوری غنی است.»

اعلام تشکیل دولت جدید مستقل در صنعا، بدنبال ورود عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری مورد حمایت و ساکن عربستان به بندر عدن در جنوب یمن صورت می گیرد.

جنگنده های ائتلافی که رهبری آن با عربستان سعودی است از حدود دو سال پیش هزاران بار به صنعا و مواضع حوثی ها حمله کرده اند که جان غیرنظامیان را نیز ستانده است..

جنگ داخلی در یمن تا به امروز بیش از ۱۰ هزار کشته برجای گذاشته است و باعث بحران انسانی در ابعاد وسیع شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایالات متحده و ژاپن خواستار پای کارآمدن «همه کشورها» برای ممنوعیت توسعه سلاح‌های هسته‌ای در فضا شدند

رئیس امور بشردوستانه اتحادیه اروپا: اسرائیل مدرکی برای حمایت از ادعاهایش علیه اونروا ارائه نکرده است

اعتراض کشاورزان اسپانیا؛ دولت به برخی از خواسته‌های آنها تن داد