تخلیه ۶۰ هزار نفر از ساکنان حیفا با گسترش حریق

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تخلیه ۶۰ هزار نفر از ساکنان حیفا با گسترش حریق

با گسترش حریق در بخش های شمالی اسرائیل در شهر حیفا بیش از ۶۰ هزار نفر از ساکنان این منطقه ناچار به تخلیه خانه های خود شدند.

همزمان ۸ کشور از جمله ترکیه، روسیه، یونان و ایتالیا هواپیماهایی برای کمک به اطفای حریق به اسرائیل اعزام کردند.

برخی گزارش ها از احتمال عمدی بودن بخشی از این آتش سوزی حکایت دارد. پلیس اسرائیل از بازداشت چهار فلسطینی در ارتباط با این حادثه خبر داده بود که به گفته آنها با توجه به نبود شواهد کافی این افراد آزاد شده اند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در این رابطه گفت: «با توجه به پیش بینی های هواشناسی و چیزهایی که شنیده ام نمی توان بطور دقیق گفت که این آتش سوزی به طور طبیعی رخ داده یا عوامل دیگری در کار بوده و آتش سوزی عمدی است.»

در حال حاضر علاوه بر نیروهای آتش نشانی صدها نیروی نظامی نیز برای اطفای حریقی که از سه روز پیش تاکنون در حال گسترش است، وارد عمل شده اند.

تا کنون دستکم ۱۳۲ نفر مجروح شده اند اما به گفته مقام های بیمارستانی وضعیت هیچ یک از این افراد وخیم نیست.

با اعلام مقام های رسمی، مدارس، کودکستان ها و دانشگاه های شهر حیفا روزهای پنجشنبه و جمعه تعطیل خواهد بود و یک خانه سالمندان و زندان بزرگ این شهر نیز تخلیه شده است.

خبرگزاری های اسرائیل می گویند شعله های آتش در ۱۱ منطقه در حومه حیفا تحت کنترل درآمده است اما همزمان اخباری مبنی بر آتش سوزی در بخش های دیگری از کشور گزارش شده است.