نامهای جدید نامزدهای احتمالی در دولت آیندۀ دونالد ترامپ

نامهای جدید نامزدهای احتمالی در دولت آیندۀ دونالد ترامپ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نشست های دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا با نامزدهای احتمالی در دولت آیندۀ وی روز یکشنبه نیز ادامه یافت.

آگهی

نشست های دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا با نامزدهای احتمالی در دولت آیندۀ وی روز یکشنبه نیز ادامه یافت. رئیس جمهور منتخب آمریکا که دو روز شنبه و یکشنبه را در باشگاه گلف خود در نیوجرسی گذراند با کریس کریستی، فرماندار این ایالت، رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک و همچنین جیمز متیس دیدار و گفت و گو کرد.

فرماندار نیوجرسی یکی از نامزدها برای وزارت خارجۀ آمریکا در دولت دونالد ترامپ است. رودی جولیانی نیز از دیگر نامزدهای این وزارتخانه است.

وی پیش از دیدار با کریس کریستی، با میت رامنی، نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ۲۰۱۲ دیدار کرده و وزارت خارجه را به وی پیشنهاد کرده است.

به گفتۀ معاون دونالد ترامپ، جیمز متیس، ژنرال بازنشستۀ ارتش آمریکا که از فرماندهان نیروهای نظامی این کشور در عراق و افغانستان بوده نیز بعنوان یکی از نامزدهای وزارت دفاع با رئیس جمهور آیندۀ آمریکا دیدار کرده است.

به گزارش تیم دونالد ترامپ، وی روز یکشنبه و پس از مراسم دعا در کلیسایی در نزدیکی این مجموعۀ گلف، در مجموع ۱۲ دیدار با شخصیت های مختلف برگزار کرده است.

برخی از انتخاب های وی بعنوان وزیر یا مشاور در دولت آینده با انتقادهای زیادی همراه بوده است که از آنجمله می توان به انتصاب جف سشنز، سناتور سابق آلاباما و از مخالفان مهاجران غیرقانونی بعنوان وزیر دادگستری اشاره کرد که به دلیل اظهارات نژادپرستانه مورد اعتراض قرار گرفته بود.

وی همچنین ریاست سازمان اطلاعات آمریکا، سیا را به مایک پومپئو سپرده و مایکل فلین، ژنرال بازنشسته را نیز بعنوان مشاور امنیت ملی برگزیده است. وی نیز چند ماه پیش مطالبی را علیه مسلمانان و مهاجران غیرقانونی در این کشور به روی صفحۀ توییتر خود منتشر کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آزمون بر سر راه بایدن در خطرناک‌ترین لحظه؛ آیا خاورمیانه درگیر جنگی تمام‌عیار می‌شود؟

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ آنچه باید پیش از شروع محاکمه کیفری ترامپ بدانیم

مقامات آمریکایی می‌گویند بایدن به دنبال تشویق اسرائیل به کاهش تنش‌ها است