بریتانیا میزان مالیات بر درآمد شرکتها را کاهش می دهد

بریتانیا میزان مالیات بر درآمد شرکتها را کاهش می دهد
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه در نشست کنفدراسیون صنعتی بریتانیا، مهمترین نهاد کارفرمایان شرکت کرد.

آگهی

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه در نشست کنفدراسیون صنعتی بریتانیا، مهمترین نهاد کارفرمایان شرکت کرد. نخست وزیر بریتانیا در این جلسه به کارآفرینان و روئسای شرکتها درباره روند خروج کشور از اتحادیه اروپا اطمینان داد و از برنامه خود برای کاهش مالیات بر درآمد کمپانی ها تا زیر رقم ۱۵ درصد خبر داد.

خانم می گفت: «اکنون باید نگاهی به آینده داشته باشیم و ببینیم چگونه می توانیم حمایت دولت را موثرتر کنیم، زیرا هدف من تنها داشتن پایین ترین نرخ مالیات بردرآمد شرکتها در گروه بیست نیست، بلکه هدف ایجاد سیستم مالیاتی است که به نوآوری کمک کند.»

هدف اصلی کاهش مالیات بردرآمد شرکتها جذب بیشتر سرمایه گذاران خارجی است که پس از برکسیت تردید زیادی نسبت به اوضاع اقتصادی بریتانیا دارند.

نخست وزیر بریتانیا به افزایش حجم سرمایه گذاریهای دولتی نیز اشاره کرد: «نسبت به افزایش اساسی حجم سرمایه گذاریهای دولتی در بخشهای تحقیقات و توسعه متعهد می شویم. با هدف تقویت بریتانیا پس از برکسیت در بخشهای علمی و تکنولوژی ۲ میلیارد پوند در سال به سرمایه گذاریها اضافه می شود.»

دولت بریتانیا در نظر دارد با اجرای این برنامه ها جایگاه خود را بعنوان یکی از قطبهای تجاری مالی دنیا همچنین مرکز گسترش تکنولوژی تثبیت کند.

پس از برکسیت بسیاری از شرکتها و بانکهای فعال در مرکز تجاری مالی لندن موسوم به «سیتی» در نظر دارند مرکز فعالیتهای خود را به نقطه دیگری از اروپا منتقل کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهرهای بدهکار چین لنگ پول نقد؛ چطور دولت‌های محلی با وضع جریمه‌های سنگین کسب درآمد می‌کنند؟

نظرسنجی توییتری ایلان ماسک برای فروش ۱۰ درصد سهام تسلا؛ موافقان پیشتازند

تعیین حداقل نرخ جهانی مالیات بر شرکت‌ها؛ استقبال آلمان و فرانسه از پیشنهاد آمریکا