دو طلا برای جودوکاران ژاپنی در دومین روز جایزه بزرگ چینگ دائو

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دو طلا برای جودوکاران ژاپنی در دومین روز جایزه بزرگ چینگ دائو

در دومین روز از مسابقات جودو، جایزه بزرگ چینگ دائوی چین، جودوکاران ژاپنی صاحب دو مدال طلا شدند.

در وزن منهای۶۳ کیلوگرم زنان، نائومی نابه کورا، جودوکار نوزده ساله ژاپنی و یکی از بهترین های آسیا در مسابقه ای هیجان انگیز با شکست دادن لوسی رنشال از بریتانیا، دومین طلای خود را پس از قهرمانی رقابتهای جایزه بزرگ بوداپست به دست آورد.
این اولین طلای ژاپن در این روز بود که نائومی با اجرای فن «اوچی ماتا» آن را از ان خود کرد.

ارینا ایکه، جودوکار ژاپنی وزن منهای ۷۰ کیلوی زنان دیگر طلا آور این روز بود.
برنده جایزه بزرگ اولان باتور مغولستان، در رقابت فینال توانست یه سو وانگ از کره جنوبی را با امتیاز وازاری و سپس ایپون شکست دهد.

مسابقات مردان

در بخش مردان یوآلی کورژف، جودوکار روس در وزن منهای ۷۳ کیلو، باعث برافراشته شدن پرچم روسیه برای سومین بار طی این دو روز شد. او برنز جایزه بزرگ تاشکند را نیز در کارنامه اش دارد.
اگرچه آغاز این مسابقه برای یوآلی کورژف چندان خوشایند نبود و او در ثانیه ۵۱ مسابقه جریمه شد اما در نهایت توانست سای یین جیریگالا از چین را ۹۴ ثانیه قبل از پایان زمان مسابقه، ضربه فنی کند.

در وزن منهای ۸۱ کیلوی مردان جائه هیونگ لی از کره جنوبی توانست نیک دلپوپولو از آمریکا و دارنده دو برنز جایزه بزرگ را شکست دهد. جائه هیونگ لی پیش تر خاسان خالمورزائف از روسیه، قهرمان المپیک ریو را نیز مغلوب خود کرده بود.

بهترین فن روز

یکی از اجراهای دیدنی این روز، ضربه فنی ریگاکی نای از چین توسط مورات خاباچیروف از روسیه بود؛ اجرایی خیره کننده که در وزن منهای ۸۱ کیلوگرم تحسین تماشاگران را برانگیخت.